Gomer voor den sabbath - pagina 130
!
»MET ONGEDEKTEN AANGEZICHTEN'
88
Het houdt op
te zien,
wat het
zag;,
en het
ziet,
wat het
eerst niet merkte.
Het was gezwollen^ dik geworden^ en verhard, en zie, nu wordt het teeder en lenig gemaakt. Er komt natuurlijke gezonde werking, en door het deksel heen^ dat ge uzelven voor het oog hadt gehangen^, bespeurt ge reeds iets van een licht, dat u boeien kan, een licht, dat ook over uw ziel opging, een licht zoo aanlokkelijk en zoo schoon.
Waartoe dan nog
die deksels der zelfaanklacht
u over
het aangezicht geworpen?
Immers de stemme is gehoord »Verlos hem. Vader want Ik heb verzoening voor hem gevonden/' en zoo ontkiemt de eerste liefde; die liefde wekt het kinderlijk vertrouwen en de oorzaak, om nog langer met gedekten aangezichte en van God afgekeerd te staan,, viel weg. Dat merkt uw Heiland dan. In de ure der minne neemt Hij dan zelf met zachte hand u dat deksel van het aangezicht. En nu met ongedekten aangezichte in den glans eener eeuwige liefde staande^ staart en tuurt ge verwonderd in dien spiegel van het Woord^, waarin de heerlijkheden van uw God u getoond worden. Zoo wierd uw oog sterker om te zien zoo wierd het deksel van het aangezicht genomen; en zoo straalde in het nu ongedekte oog zacht en lieflijk bij Geesteslicht u het deugdenbeeld van Gods heerlijkheden tegen, dat in zijn :
;
;
heilig
Is
straks
Woord
ligt uitgestraald.
het dan niet vreeslijk, dat zoo menig kind van toch,
na deze
liefde
genoten
te
God
hebben, het oude toch weer in moed-
omhulsel en bedeksel weer opzoekt, om dat deksel over het geestelijk aangezicht te trekken, en in duisternis te gaan afdolen van zijn God? o, Als de liefde in dien God niet alles overwinnend was, en niet was aangelegd op zeer boozen zin in het te redden wil
Deze tekst is geautomatiseerd gemaakt en kan nog fouten bevatten. Digibron werkt
voortdurend aan correctie. Klik voor het origineel door naar de pdf. Voor opmerkingen,
vragen, informatie: contact.
Op Digibron -en alle daarin opgenomen content- is het databankrecht van toepassing.
Gebruiksvoorwaarden. Data protection law applies to Digibron and the content of this
database. Terms of use.
Bekijk de hele uitgave van dinsdag 1 januari 1889
Abraham Kuyper Collection | 310 Pagina's
Bekijk de hele uitgave van dinsdag 1 januari 1889
Abraham Kuyper Collection | 310 Pagina's