De Drie Formulieren van Eenigheid - pagina 54
gelijk die voor de Gereformeerde Kerken dezer landen zijn vastgesteld op de Nationale Synode van Dordrecht
CATECHISMUS
52
VRAAG. Heeft dat iets meer in, dat Hij gekruisigd geweest, dan of Hij met een andere dood gestorven ware? ANTW. Ja het; want daardoor ben ik zeker, dat Hij de vervloeking, die op mij lag, op zich geladen heeft a dewijl de dood des kruises van God vervloekt was b 39.
is
;
.
a.
Gal.
3
13
:
b.
Deut. 21
23
:
ZONDAG 40.
VRAAG. Waarom
16
heeft Christus zich tot in de dood
moeten vernederen?
ANTW. Daarom dat vanwege de gerechtigheid en waarheid Gods a niet anders voor onze zonden kon betaald worden, dan door de dood des Zoons Gods b 17 b. Rom. 8 Hebr. 2 a. Gen. 2 3, 4 14, 15 .
:
41.
:
VRAAG. Waarom
Om
ANTW. Hand.
13 :
Hij begraven
geworden?
.
:
Matt. 27
is
te betuigen, dat Hij waarachtiglijk
a
gestorven was a.
daarmede
:
29 59,
Luc.
60
Joh.
23 19
:
53
38
:
VRAAG.
Zo dan Christus voor ons gestorven is, hoe ook moeten sterven? ANTW. Onze dood is geen betaling voor onze zonden a maar alleen een afsterving van de zonden en een doorgang tot het eeuwige leven b 42.
komt
het, dat wij
,
.
a.
Mare. 8 Ps. 49
:
:
37
b.
8
Phil.
Joh.
1
5
:
:
Rom.
23
7
:
24
24
VRAAG. Wat
verkrijgen wij meer voor nuttigheid dood van Christus aan het kruis ? ANTW. Dat door zijn kracht onze oude mens met Hem gekruisigd, gedood en begraven wordt a opdat de boze lusten 43.
uit de offerande en de
,
Deze tekst is geautomatiseerd gemaakt en kan nog fouten bevatten. Digibron werkt
voortdurend aan correctie. Klik voor het origineel door naar de pdf. Voor opmerkingen,
vragen, informatie: contact.
Op Digibron -en alle daarin opgenomen content- is het databankrecht van toepassing.
Gebruiksvoorwaarden. Data protection law applies to Digibron and the content of this
database. Terms of use.
Bekijk de hele uitgave van vrijdag 1 januari 1897
Abraham Kuyper Collection | 164 Pagina's
Bekijk de hele uitgave van vrijdag 1 januari 1897
Abraham Kuyper Collection | 164 Pagina's