Vier uwe vierdagen - pagina 35
23
VADER DER EEUWIGHEID, VREDEVORST."
den Zoon zou ziju. De Schrift toch leert duidelijk dat alle dingen zijn nit den Yader en door den Zoon. Dit „Yader der eeuwigheid" doelt op iets geheel anders. Het staat tegenover de ontzettende macht die de zonde in den Tijd bezit.
De zonde heeft zich niet alleen in ons hart genesteld maar ook in ons verleden en in het verleden van ons geslacht. Ze heeft haar steunsel gezocht in de gev^oonten die de Tijd geijkt, in de zeden die de Tijd gevestigd, in de instellingen die de Tijd in het leven geroepen, in de meeningen en denkbeelden waaraan de Tijd ingang geschonken heeft. Zoo is er uit den Tijd een zondige macht opgekomen in de traditie, een macht die loodzwaar drukt, en waaraan geen kind des menschen zich anders dan door in overspannen ,
waanzin te vervallen, geheel ontworstelen kan. Die vreeslijke macht van het verleden werkt na in uw consciëntie, in het kwaad gerucht dat men u nahoudt, in lichaamskracht die gebroken, in goed dat verloren is. Ja, zelfs tot in uw persoon, tot in uw ziel en lichaam wist die booze macht van het verleden zich vast te zetten, in in erfelijke zondige karaktertrekken, in erfelijke kwalen, erfschuld en erfverderfeuis. tot zelfs uit verre geslachten in
wat achter u ligt, en u nawerkt van u afschudden
ge zoudt u op eenmaal
en verlost gevoelen.
o,
Kondt ge opeens dat
verleden, al
als vrij
Maar dat kunt ge niet. Als met koperen ketenen gebonden, en
gij
,
ligt dat
verleden aan
kunt geen stap zetten op den
uw
voeten
weg, zonder
het met u te sleepen.
Maar
ziehier
nu
dat Kindeke
!
Over dat Kindeke Immanuel
heeft de Tijd geen macht. Neen hij beheerscht dien Tijd met de majesteit waarvan het Goddelijk leven de eeuwigheid in zich draagt.
Hij gaat achter den Tijd en achter den aanvang van de stofkeus der aarde terug, en als eens de Tijd voleind zal zijn
Deze tekst is geautomatiseerd gemaakt en kan nog fouten bevatten. Digibron werkt
voortdurend aan correctie. Klik voor het origineel door naar de pdf. Voor opmerkingen,
vragen, informatie: contact.
Op Digibron -en alle daarin opgenomen content- is het databankrecht van toepassing.
Gebruiksvoorwaarden. Data protection law applies to Digibron and the content of this
database. Terms of use.
Bekijk de hele uitgave van donderdag 1 januari 1903
Abraham Kuyper Collection | 328 Pagina's
Bekijk de hele uitgave van donderdag 1 januari 1903
Abraham Kuyper Collection | 328 Pagina's