Sociale hervormingen - pagina 472
voorstellen van wet door het ministerie-Kuyper bij de Staten-Generaal ingediend. Deel II.
5-'8
Artikel 211.
Het
is
den verzekeringscontroleurs verboden onmiddellijk of bij eene erkende ziekenkas.
middellijk geldelijk belang te hebben
Artikel 212.
Voor elke verzekeringsinspectie wordt door Ons een plaatsvervangend verzekeringscontroleur benoemd. De plaatsvervangende verzekeringscontroleurs worden door Ons ontslagen. Zij kunnen worden geschorst door Onzen Minister. Voor hunne werkzaamheden kan hun door Ons eene vergoeding worden toegekend. Zij ontvangen geene bezoldiging. Artikel 213. Bij verhindering, afwezigheid of ontstentenis zoowel van den verzekeringscontroleur als van den plaatsvervangenden verzekeringscontroleur worden de functies van den verzekeringscontroleur uitgeoefend door een tijdelijk plaatsvervangend verzekeringscontroleur. Deze wordt benoemd, geschorst en ontslagen door
Onzen
Minister.
Artikel 214.
De verzekeringscontroleurs en de plaatsvervangende verzekeringscontroleurs zijn verantwoordelijk aan Onzen Minister. Artikel 215.
De
aan den verzekeringscontroleur ondergeschikte ambtenaren Minister. Zij worden door dezen geschorst en ontslagen. Hun instructie wordt door hem vastgesteld.
worden benoemd door Onzen
Artikel 216.
Het bestuur der Rijksverzekeringsbank
is belast met de finanop de districtsziekenkassen. Het doet de boeken en papieren der onderscheidene ziekenkassen nazien door den verzekeringscontroleur, binnen wiens inspectie
cieele controle
het verzekeringsgebied der ziekenkas is gelegen, of, ingeval dat gebied binnen meer dan ééne verzekeringsinspectie is gelegen, door den verzekeringscontroleur van ééne dier inspecties. De verzekeringscontroleurs zijn verplicht zich dienaangaande naar de voorschriften en de bevelen van het bestuur te gedragen. Het bestuur kan de boeken en papieren der districtsziekenkassen bovendien door een of meer zijner ambtenaren doen nazien. De aan die ambtenaren te vergoeden reis- en verblijfkosten worden door het Rijk aan de Rijksverzekeringsbank terugbetaald. Het bestuur deelt zijne bevinding bij de in het eerste lid bedoelde controle mede aan Onzen Minister. Het is bevoegd in verband met die controle aan Onzen Minister voorstellen te doen.
Deze tekst is geautomatiseerd gemaakt en kan nog fouten bevatten. Digibron werkt
voortdurend aan correctie. Klik voor het origineel door naar de pdf. Voor opmerkingen,
vragen, informatie: contact.
Op Digibron -en alle daarin opgenomen content- is het databankrecht van toepassing.
Gebruiksvoorwaarden. Data protection law applies to Digibron and the content of this
database. Terms of use.
Bekijk de hele uitgave van zondag 1 januari 1905
Abraham Kuyper Collection | 610 Pagina's
Bekijk de hele uitgave van zondag 1 januari 1905
Abraham Kuyper Collection | 610 Pagina's