Onze eeredienst - pagina 203
DE SOLOZANGER. harmony
of
the
days
evil
years, until the story
now
ber
thy
the frailties and disabilities of advanced
with
fully told,
is
199
and the
refrain
Creator, in the days of thy youth."
is
again heard,
A most
fit
„Remem-
introduction
improve the present hour. sung as to make the postponement of further discourse possible. The Lord has be stil!. Would it be strange if we should come spoken let the earth some day to such an appreciation of sacred song as a means of instruction to
discourse with
the
And,
indeed,
it
is
its
solemn admonition
conceivable
that
to
the sentence should be so well
;
and quickening, and to such skill in the rendering of music, as to say, at we need no more times, after the anthem, „Our souls have been fed ;
preaching to-day" ?
Men
zal
')
toestemmen, dat hierin veel
verraadt het citaat zelf
mede een
is
dat sympathie verdient,
ernstig gevaar.
Dat zeggen
:
al
„Onze
plaats geven we aan de hulp voor den bidder wanneer hij tot maar het middel om Gods boodschap tot de menschen te brengen, Zoo sprak een dame in den afgeloopen zomer, na een prachtige is niet ver weg. „Komt tot Mij, allen die vermoeid uitvoering van een compositie op de woorden en belast zijt," en „Ik hoorde de stem yan Jezus" „Het was zoo goed als een zoo was het ook bedoeld, om te herhalen en tot preek". Zoo moest het zijn 1)
God
De
eerste
nadert;
:
:
;
hart te brengen de genadige roepstem onzes Heilands, en te zeggen hoe een hoorde en antwoordde. Het moge schoon gezongen zijn, het behoorde schoon gezongen te worden, maar niemand hield zijn aandacht slechts bezig met de kracht en klank van de stem het was een beslist godsdienstig effect. Een prediker in Jersey City hield in zijn preek over de gelijkenis van den verloren zoon even op en verzocht het koor te zingen: „Home, sweet home" (het bekende Engelsche volkslied). Waarom niet? Ongewoon? 't Moge zoo wezen, maar het trof eens zwervers hart en na de zegenbede kwam hij vertellen, dat hij begonnen was een nieuw leven te leiden. Het is de laatste dag van het jaar; de preek zal loopen over jeugd en hoogen ouderdom. De leider handelt in overeenstemming met deze gelegenheid. Hij kiest voor het gezang de bekende woorden uit den Prediker, die den ouden dag schetsen. Een solostem zet het thema in „Gedenk aan uwen Schepper in de dagen uwer jongelingschap," en het koor gaat voort en spreekt ons in roerende harmonie van de kwade dagen die komen, met de zwakheden en ongemakken van den hoogeren leeftijd, totdat heel het thema is behandeld en het refrein opnieuw wordt gehoord: „Gedenk aan uwen Schepper in de dagen uwer jongelingschap." Een buitengewoon geschikte inleiding op de toespraak, met die plechtige vermaning om het tegenwoordige leven te beteren. Inderdaad, het is te verstaan, dat de woorden zóó goed kunnen gezongen worden, dat men er het verder voortzetten der rede om kan uitstellen. De Heere heeft gesproken; dat de aarde dan zwijge. Zou het vreemd zijn, indien we nog eens kwamen tot zulk een waardcering van het gewijde lied als middel om te onderrichten en op te beuren, tot zulk een hoogte van muzikale uitvoering, dan we, bij tijden, na den zang kunnen zeggen „Onze zielen zijn gevoed geworden we hebben voor heden geen predikatie meer noodig?"
het
ziel
;
:
:
;
Deze tekst is geautomatiseerd gemaakt en kan nog fouten bevatten. Digibron werkt
voortdurend aan correctie. Klik voor het origineel door naar de pdf. Voor opmerkingen,
vragen, informatie: contact.
Op Digibron -en alle daarin opgenomen content- is het databankrecht van toepassing.
Gebruiksvoorwaarden. Data protection law applies to Digibron and the content of this
database. Terms of use.
Bekijk de hele uitgave van zondag 1 januari 1911
Abraham Kuyper Collection | 568 Pagina's
Bekijk de hele uitgave van zondag 1 januari 1911
Abraham Kuyper Collection | 568 Pagina's