Ad Valvas 1967-1968 - pagina 271
iédrafi/r/kftif
VESVU NAAR ISRAEL Op zaterdag 30 maart vertrekt een gezelschap van 40 personen — voornamelijk doctoraalstudenterr van de Economische Faculteit - voor een tvi'ee weken durende studiereis naar Israël. Daarmee is een plan gerealiseerd dat reeds enige jaren bij de VESVU bestond. Een overladen programma*) zal de deelnemers in aanraking brengen met vele economische, sociologische en wellicht politieke aspecten, die in het bestaan van de dit jaar jubilerende staat een rol spelen, en in de opbouw en ontwikkeling gedurende de afgelopen twee decennia een rol gespeeld hebben. Zo het al moeilijk was een programma samen te stellen dat binnen twee weken een verantwoord beeld op zou leveren van de (economische) situatie waarin de staat Israël bij het vierde lustrum verkeert, nog veel moeilijker valt het om vervolgens aan te moeten geven welke de hoogtepunten van deze excursie zullen zijn. Vele interessante objecten strijden om de voorrang in deze; zo zijn er; de verrassende combinatie van het collectivisme der kibboetsim (Ginossar, Gesher Haziv, Nes Arnim) en het kapitalisme der grote steden; de Histadrut - dat is de federatie van vakbonden - die zelf de grootste werkgever is
yÜLPÉllLKliÉN de ontwikkelingsmisdaad in New Delhi 3 april a.s. zuUen de „resultaten" van de tweede wereldhandelsconferentie (Unctad II) kritisch worden bezien in een forum met daartegenover opgesteld een panel. Hierin zullen naar verwachting zitting nemen leden van de diverse delegaties naar New DeUii, en wel van de regeringsdelegatie de heer Everts, voorzitter van één van de commissies, van de parlementaire delegatie de heer Boersma, lid van de Tweede Kamer voor de AR, en de heer Slingeman, voor de W D , van de „delegatie" van het Nesbic Huub Coppens, en uit de particuliere sector Piet Reckman (Sjaloomgroep). Ook bestaat de kans dat er een afgevaardigde van het bedrijfsleven achter één van de tafels gevonden kan worden (i.v.m. ~ de scheepvaart). Het één en ander vindt plaats in de Brakke Grond onder auspiciën van drie Amsterdamse Nesbic-participanten ascos, samos en het actiecomité en staat onder leiding van de heer Van Oostveen. Het actiecomité rekent op uw belangstellende aanwezigheid.
j^\
en ongeveer 25% van de nationale produktie in handen heeft; het in cultuur brengen van volmaakt dor woestijnland (Tahal) en de strakke planmatige ontwikkeling en opbouw van de vele moderne grote steden (Ber Sheba, Arad, Ashdod, Ashkelon). Immigranten uit de hele wereld worden binnen een westerse maatschappijstructuur en tegen een Oosterse entourage tot één volk. Daarbij speelt, behalve het bindmiddel van de Hebreeuwse taal, het Israëlische leger een belangrijke rol. Overigens is dit niet de enige rol die het leger in Israël speelt. Het enthousiasme van de Israëli's voor hun land is, voor wie zich op een excursie naar Israël voorbereidt, telkens opnieuw een verrassende ontdekking. Wie voor de eerste keer door Israël rondreist valt trouwens van de ene verbazing in de andere, aldus degenen die het weten kunnen. Dat maakt Israël tot een aantrekkelijk reisdoel voor de lustrum-excursie van de VESVU. ^^^ *) In het reisprogramma zijn opgenomen: Jeruzalem (oude stad, Hebrew University, Knesset, Ministerie van Financiën, Ministerie van Toerisme, Nederlandse Ambassade,
f /
/
j^^^/fw
f
ƒ
/^ \^.«^ X XX** hl
\
I 1
ArJ^'^^lA
u
X .
inytf
IHL'I'^^' nieuwe stad) - Jericho - Bethlehem - Tiberias (kibboets Ginossar) - Nazareth (irrigatiewerken) - kibboets Gesher Haziv - Akko Naharya - christelijke kibboets Nes Arnim Haifa (Karmel, Technion) - Tel Aviv (Maccabia-dorp, Investment Authority, Histadrut, Citrus Marketing Board of Israël, Bar-Uan University) - Rishon - Ashdod Gaza - Ber Sheba (Negev) - Arad - Massada (Dode Zee-werken) - Tel Aviv.
hier zijn ze! Zoals wij in Ad Valvas vari de vorige week reeds meldden, is op 13 maart het nieuwe SRVU-bestuur geïnstalleerd. Op deze foto ziet u: staand vlnr: A. Krikke (president); B. Griffioen (secretaris-onderwijs); G. den Ouden (secretaris-sociaal); J. Siersma (secretaris-penningmeester) en W. Salverda (vice-president/huisvesting); zittend: mej. M. de Champeaux de Laboulaye (secretaresse actie/pers en propaganda) en T. de Jong (secretaris buitenland). • • . » . . * .
'
,
.
lasvu 1 g 5 ö i^. ^
SPORTWEEK: vrijdag 31 mei: dinsdag 4 juni:
31 mei 7 juni j voetbal | bridge, schaken 1 en volleybal j woensdag 5 juni: basketbal, dammen < donderdag 6 juni: biljarten, atletiek, f zwemmen, scha Ä ken en bridge i 5 vrijdag 7 juni: roeien § Nadere bijzonderheden volgen!
§
3
Deze tekst is geautomatiseerd gemaakt en kan nog fouten bevatten. Digibron werkt
voortdurend aan correctie. Klik voor het origineel door naar de pdf. Voor opmerkingen,
vragen, informatie: contact.
Op Digibron -en alle daarin opgenomen content- is het databankrecht van toepassing.
Gebruiksvoorwaarden. Data protection law applies to Digibron and the content of this
database. Terms of use.
Bekijk de hele uitgave van vrijdag 1 september 1967
Ad Valvas | 356 Pagina's