Ad Valvas 1970-1971 - pagina 29
a^ vsivss WEEKBLAD V A N DE C I V I T A S ACADEMICA DER VRIJE U N I V E R S I T E I T
11 SEPTEMBER 1970 18e JAARGANG Nr. 2
INVITASIE VOOR INVUTASIE 70 De bevordering van maatschappelijk verantwoordelijkheidsbesef is een door de wet aan de universiteit opgedragen taak. Alles wat in het kader van INVUTASIE 70 plaats zal vinden kan men tot deze noemer herleiden. Het zal daarom ook duidelijk zijn dat INVUTASIE niet een aangelegenheid is van een selekt groepje voorbereiders en verder de eerstejaars, maar dat INVUTASIE iedereen aan de Universiteit aangaat. Of het nu studenten, wetenschappelijke of niet-wetenschappelijke medewerkers, of wie dan ook betreft: Iedereen is van harte welkom, op ieders (persoonlijke) inbreng wordt prijs gesteld. Wie als student een universiteit binnentreedt mag van haar heel wat verwachten. Immers, de universiteit heeft niet alleen tot opdracht het geven van wetenschappelijk onderwijs, d.i. de vorming tot zelfstandige wetenschapsbeoefening en voorts de voorbereiding tot het bekleden van maatschappelijke funkties, maar zij dient tevens het inzicht in de samenhang der wetenschappen te bevorderen en aandacht te schenken aan de bevordering van maatschappelijk verantwoordelijkheidsgevoel.
In het dagelijkse universitair bedrijf valt in deze taken zo nu en dan wel het een en ander tussen wal en schip. De praktijk leert, dat zowel docenten als studenten een groot deel van hun tijd besteden aan hun eigen vakstudie. Dit is begrijpelijk en noodzakelijk. Dit neemt echter niet weg, dat aan die andere opdrachten ook voldaan moet worden. Invutasie bedoelt ondermeer de studenten zich bewust te doen worden in dat probleem van de verantwoordelijkheid in wetenschapsbeoefening ten op-
zichte van de samenleving. Daar wordt tegenwoordig ontzaglijk veel over gediscussieerd. Terecht, want dat is een ontzagwekkend belangrijk probleem geworden nu de wetenschap met haar resultaten steeds sterker ingrijpt in de samenleving. Het is goed zich deze verantwoordelijkheid reeds bij de aanvang in de studie bewust te worden. Daartoe wil Invutasie de helpende hand bieden en daarom zou het een goede zaak zijn, indien alle aankomende studenten aan de uitvoering ervan zouden willen meewerken.
Namens de Invutasie-commissie, W. J. Wieringa
PROGRAMMA THEOLOGIE Plaats: Prins Hendriklaan 31, t e l . 76.36.51, tst. 23. ma.14/9: 14.00ii di. 15/9: lO.OOh
Evaluatie van de resultaten van de enquête 31/8. Zakelijke mededelingen betreffende de stand van de democratisering in the theologische faculteit en praktische informatie over wat theologiestudie betekent. 14.00h Bespreking van een stuk van Jürgen Moltmann over drie soorten theologie discussie. WO.16/9: lO.OOh Discussie met dr. G.terSchegget over het alternatief voor de drie gisteren behandelde soorten theologie.
14.00h do. 17/9: lO.OOh
Discussie over actualiteiten als drugs, milieubeheer, kabouters e.d. Ds. Schumann uit Zaandam gaat in op de vraag in hoeverre er verband is te leggen tussen de opleiding van theologen en hun functie in de samenleving.
RECHTEN Plaats: Hoofdgebouw De Boelelaan 2 A 0 0 . ma.14/9: 14.00h
Introductie. Inlichtingen.
COMMISSIE INVUTASIE p/a Disputorenraad, Prins Hendriklaan 31, Amsterdam, telefoon 020-763651 tst. 22/23
Deze tekst is geautomatiseerd gemaakt en kan nog fouten bevatten. Digibron werkt
voortdurend aan correctie. Klik voor het origineel door naar de pdf. Voor opmerkingen,
vragen, informatie: contact.
Op Digibron -en alle daarin opgenomen content- is het databankrecht van toepassing.
Gebruiksvoorwaarden. Data protection law applies to Digibron and the content of this
database. Terms of use.
Bekijk de hele uitgave van vrijdag 28 augustus 1970
Ad Valvas | 484 Pagina's