Ad Valvas 1975-1976 - pagina 394
f'
10
AD VALVAS — 25 JUNI 1976
BOEKHANDEL JAN HAVERMAN B.V.
Büro 'De
^
Buitenveldertselaan 180. De originele enige echte
. , . als er aan hei eind van je geld nog zoveel maand over is . . . dan even SS 85 55 of 23 23 67 beUen of zonder kosten inschrijven op leidse gracht 110 a'damc.
PARKER balpen HU ƒ 4,95
/0\
EIJZINGAb.v.
^
Cifroënagenl Amstelveen Amsterdamsew/eg 73 Telefoon 02041 96 57 Uithoorn Wiegerbruinlaan 73 Telefoon 029756 20 55
maandag t/m vrijdag van 9.0017.30 uur. collegekaart + losse pasfoto meenemen.
AUTOVERHUUR SLOOTHAAK
h
Er is nu een manier om goedkoper vakantie te hou den. Wij, Greek Express, doen u het volgende aanbod: Heen en terugvlucht tot en van Athene. In Griekenland hebben we overeenkomsten met vele tavernes gemaakt, op de meest verschillende eilan den. IJ ontvangt van ons waardecoupons, waarmee u in onze tavernes slapen en ontbijten kunt. t Tevens ontvangt u een gids, waarin een lijst van de eilanden met die tavernes. U heeft zelf de vrijheid om een eiland (of meerdere) uit te Idezen, en de manier van reizen erheen. Dit alles vanaf ƒ 650,— voor 3 weken. Wilt u jriekenland voor een schijntje? Bel dan
LUXE WAGENS BUSJES BESTELWAGENS
AUTOBEDRIJF
SOCIETEITCAFE UILENSTEDE VOOR AL UW FEESTEN, BORRELS EN RECEPTIES
^
Koen van Oosterwijklaan 6A, Amstelveen. Telefoon 432500 Borg ƒ 50.— pollsveriekering gratis.
Vele verhuurmogelijkheden Voor studenten speciale prijzen
ö.O.u.U. Stichting SociëteitCafé Uilenstede. Tel. 020430580. Uilenstede 108, Amstelveen. B.g.g. 0205484531.
Frans Lern Utiechtsestraat 132, vlakbij Frederiksplein AmsterdamC, telefoon 233230.
SCHRIJFEN TELMACHINES
Greek Express
STUDENTEN 107o KORTING.
Rokin 24 — Amsterdam. Tel. 020 25 52 33.
VERHUIS U ZELF!! met een bestelauto van
'DRIVEYOURSELF' van 6 m3 tot 26 mS. B.E. rijbewijs Wibautstraat 4042 — Amsterdam — Tel. 020922366 Tegen inlevering van deze advertentie voor studenten 10% korting.
Pro memorie „Het tekenen van een verklaring van instemming met doet en grond slag van een christelijke instelling is een typisch 19e eeuwse waat borg. Onze tijd tilt zwaarder aan een dergelijke verklaring; men overweegt haar meer en acht zich existentieier door haar gebonden. Velen achten haar een inbreuk op hun christelijke vrijheid. Wij den ken meer ethisch, minder juridisch in het religieuze dan onze 19e eeuwse vaderen, die aan den lijve ervaren hadden hoe ontbindend het modernisme op de grondslagen van school^ kerk, maatschappij en slaat had gewerkt. Wij weten, dat het ondertekenen van een grond slag op zichzelf geen waarborg is, dat een instelling haar christelijk karakter behoudt. Integendeel na zulk een ondertekening begint het pas; dan moet men met zijii leven waar makeit wat men ondeitekend heeft. Maar als tnen daartoe ten volle bereid is, waartoe dan nog het tekenen van een verklaring?" Deze zinnen sprak de toenmalige rector magnificus mr. W. F. de Gaay Fortman in zijn lotgevallen rede over het vorige akademisch iaar op 6 september 1971. Ze we) den aan de toehoorders voorge houden kort nadat ook vooi de VV de Wet Universitaire B estuurs hervorming (WUB ) was gaan gel den en de universitaire demokrati sering de geesten hevig beroerde. Er waren er die het karakter van de VU als bijzondere instelling voor hoger onderwijs beter gewaar borgd zagen als het voor hoog leraren, lectoren eti de bibliothe caris verplichte ondertekenen van de instemmingsverklaring tot we tenschappelijke medewerkers en staffunktionarissen werd uitgebreid. Na de woorden ,flet lijkt mij, dat daaraan grote bezwaren verbonden zijn" sprak de rector magnificus toen de boven geciteerde woorden, even later gevolgd door de harte kreet: „ . . . ik zou zo graag af wil len van het krampachtige in het streven de universiteit haar karak ter te doen behouden, dat ik de laatste jaren bespeur. Wij mogen ook voor de universiteit geloven, dat de Heer het werk Zijner han den niet laat varen en dat Hij het ook zonder menselijke hulpmidde len staande houdt." Pro memorie in het kader van de doelstellings diskussie?
Adjes mmwmii
Tei. 020 713144
*m,
Wie kan van 19 juli tot 3 augustus op huis, bond en twee katten pas sen? S. de Lange, Olympiaplein 19, tel. 727554.
Deze tekst is geautomatiseerd gemaakt en kan nog fouten bevatten. Digibron werkt
voortdurend aan correctie. Klik voor het origineel door naar de pdf. Voor opmerkingen,
vragen, informatie: contact.
Op Digibron -en alle daarin opgenomen content- is het databankrecht van toepassing.
Gebruiksvoorwaarden. Data protection law applies to Digibron and the content of this
database. Terms of use.
Bekijk de hele uitgave van vrijdag 22 augustus 1975
Ad Valvas | 396 Pagina's