Ad Valvas 1979-1980 - pagina 339
11
AD VALVAS — 14 MAART 1980
Wat deed VU-gemeenschap totniitoe met oproep tot energiebezuiniging? Volgende week wordt de W-gemeenschap met haar neus gedmkt op de energleproblemstiefc met een themaweek. De opzet biervan hieronder nog even met uitvoerige informatie over de derde dag. Op dinsdag 18 maart: Energiekrisis, ezpansiekrisis van een hooggeïndnstrialiseerde wereld, op woensdag 19 maart: Energiebeleid, uitgangspunten en toekomstverkenning en op donderdag 20 maart: Vrije Universiteit en energie. Over die laatste dag schrijft Guido Linsseu ons het volgende: Voor de werkgroep heeft altijd voorop gestaan, dat een themaweek over de energieproblematiek niet vrtJblüvend mocht zijn maar een bezinning moest inluiden over de positie t.a.v. dit vraagstuk van de wetenschap, de universiteit en meer in het bijzonder de V.Ü.gemeenschap. Twee vragen komen duidelijk naar voren:'Wat is het energiegedrag van de V.U.-gemeenschap?' en: 'Zijn we zuinig genoeg?', 'Welke positie neemt het wetenschapscentrum, dat de Vrije universiteit is, in de samenleving in t.a.v. het energievraagstuk?' Beide vragen zullen donderdag worden voorgelegd aan twee panels. Afsluitend is er dan een ple-
naire slotzitting waarin-samenvattingen, konklusie en aanbevelingen zullen worden gedaan. Een buitenstaander hebben we gevraagd om in de ochtend een inleiding te verzorgen: het is prof. E. Krüger uit Duitsland. Een korte toelichting op de panels: Panel I: energiegebruik en energievoorziening op de V.U. Drie onderwerpen komen daar aan de orde: - Energiebezuiniging door gedragsverandering Heeft de oproep sukses gehad? Letten we iets beter op? Ir. L. van der Meer, hoofd van het Energiecentrum, heeft enige gegevens voor ons op een rijtje gezet. Een andere vraag is, of maatregelen moeten worden opgelegd of dat uitgegaan moet worden van vrijwilligheid? - Energiebesparende-systemen Wie is er van op de hoogte dat de Vrije Universiteit eigenlijk een vrtj unieke positie inneemt temidden van andere universiteiten en openbare gebouwenkomplexen? Aan de V.U. bestaat het systeem van cogeneratie: de koppeling van warmteen elektriciteitsopwekking. Ook hier is Ir. L. van der Meer ons te hulp geschoten met dia's en toelichting. Wat zijn overigens de mogelijkheden voor warmtepompen en
Aanvulling programma en ergieweek
'warmte-wisselaars'? Wat kosten die dingen? Heeft de enei?ie-idee«n-bus Ideefin opgeleverd die de moeite waard zijn? - Duurzame energie-bronnen Dat zonne-energie de energieproblemen van deze generatie niet meer zal oplossen staat wel vast. Toch zal in deze energiebron veel geld en inspanning gestoken moeten worden t.b.v. volgende generaties. Moeten we als V.U. niet een beetje voorop lopen? Hebben we geen gidsfunktie? Wat zljn de kosten en de problemen? We hebben een fabrikant van zonne-panelen die ons iets daarover kan zeggen. Panel II: energieonderzoek en onderwijs op de V.U. Ook hier komen drie vragen aan de orde: - Wat gebeurt er aan de V.U. m.b.t. de energieproblematiek? (Dit onderdeel vergt waarschijnlijk niet veel tljd) - Wat zou er moeten gebeuren? (Een onderdeel dat wel eens langer zou kunnen duren). Wat zlJn de mogelijkheden: en moeilijkheden van energieonderzoek/onderwijs? - Wat kan er gedaan worden aan de V.U.? Hoe moet energieonderzoek worden gestart? Het panel wordt voorgezeten door prof. E. Boeker.
- Op het programma voor de themaweek 'VU en energie' zoals dat afgedrukt werd In Ad Valvas van 22 februari j.l. zijn een paar aanvullingen te melden: Dinsdag 18 maart:
- Energiekrisis, expansiekrisis van een hooggeïndustrialiseerde wereld
- Gezocht werd nog een ekonoom. Er is er één gevonden: prof. dr. B. de Gaay-Portman. Bovendien nog één: prof. dr. G. Poeth: Haalt de ekonomie 1984? Woensdag 19 maart:
- Energiebeleid, uitgangspunt en toekomstverkenning
- De volgende politici zullen in ieder geval bomen: dhr. J. van Houwelingen (CDA) (Tweede Kamer), dhr. E. van der Hoeven (D'66), mw. M. Epema-Brugman (PvdA) (Tweede Kamer), dhr. L. Janssen (PPR) (Tweede Kamer), van de VVD is nog niet bekend wie er kan komen. Kaartjes voor het elektriciteitsarmfeest (^2,50), een uitgebreide informatiemap {f 4,-) en een programma (gratis) zijn te verkrijgen bij het bureau studentenpastoraat, kamer OA-33 hoofdgebouw V.U., tel. 548 2668 en bij de wereldwinkel, hoofdgebouw V.U.
De dag wordt afgesloten met een groots maar gedecentraliseerd elektriclteitsarmfeest, dat plaats vindt rond de Aula. Er komen tal van groepen en personen zoals 'the Clampett gang' (country and Bleugrass), 'Vaag' (Polk), Hans Breeveld met Surinaamse liedjes, A'dams volks, salon en amusementsorkest (Nederlandstalige mu-
ziek) Ahmed Kahn + groep (Indiase muziek) en nog andere groepen. We hopen dat er veel mensen naar dit festijn komen, (kaartjes hiervoor zijn tegen de prijs van / 2,50 te koop bti de wereldwinkel in het hoofdgebouw van de VU en bit het bureau studentenpastoraat, kamer OA33/35 hoofdgebouw V.U.).
VERHUIS U 2ELFI! mot een bestelauto van
'DRIVE-YOURSELF'
Adverteren is heus verkopen A(dvertenties opgeven bij J. G. Duyker, postbus 40, Noordwolde (Fr.). Tel. 05612-541
van 6 n^3 tot 26 m3. B.E. rijbewijs Wlbautstraat 40-42 — Amsterdam — Tel. 020-922366 Tegen Inlevering van deze advertentie voor studenten 10% l<ortlng.
f
Uleest hetgoed...
Ad Valvas wordt gelezen
extra studenten^ korting ZWOLSMAN goed(koop) voorstudenten laat u deskundig voorlichten door vakmensen, betaal niet teveel. Verwacht • ' veel van onze service en onze eigen technische dienst. Alles luisterklaar aangesloten in onze showroom * deskundige voorlichting * gratis thuisbezorgd en aangesloten * volledige garantie en service * eigen technische dienst * inruil en financiering mogelijk ' ^ exclusief prijsbeschermde artikelen
DE NEDERLANDSE ZEILSCHOOL vraagt voor het komend seizoen:
Goede zeilers(ster») #
die tot zeilinstrukteur(trice) opgeleid willen worden. Opleidingskursussen in de Paasvakantie en van 13-19 mei. Balgerij 1, 2159 LZ Kaag. Tel. 02524-4487 Bondszeilschool A^fWB.
r Wij hebben op onze kantoren in Rotterdam en Amsterdam plaats voor afstuderende
Bedrijfseconomen die verder willen gaan in accountancy
.«"
hi-fi en videocentrum De Clercqstraat 66-68. Tel. 020-181980 Sarphatipark 44 - Tel. 020-729986
AMSTERDAM - donderdag koopavond
Coopers Lybrand Nederland
Westblaak 100 3012 KM Rotterdam Tel. 010-130680
Deze tekst is geautomatiseerd gemaakt en kan nog fouten bevatten. Digibron werkt
voortdurend aan correctie. Klik voor het origineel door naar de pdf. Voor opmerkingen,
vragen, informatie: contact.
Op Digibron -en alle daarin opgenomen content- is het databankrecht van toepassing.
Gebruiksvoorwaarden. Data protection law applies to Digibron and the content of this
database. Terms of use.
Bekijk de hele uitgave van vrijdag 31 augustus 1979
Ad Valvas | 494 Pagina's