Ad Valvas 1982 - 1983 - pagina 374
AD VALVAS — 15 APRIL 1983
Vervolg van pag. 6 afronding van een proefschrift of het schrijven van een artikel. autorisatie van geregeld thuiswerken Of voor geregeld thuiswerken in belang van de VU toestemming kan worden verleend wordt vastgesteld door het (sub/inter) faculteitsbestuur. De toestemming wordt in beginsel slechts voor een bepaalde periode verleend bijvoorbeeld voor de duur van twee jaar wanneer het periodiek thuiswerken betreft. Het CvB wordt eens per jaar geïnformeerd over de verleende toestemmingen. Aan de hand van deze informatie zal worden bekeken of nadere richtlijnen mogelijk zyn. registratie van geregeld thuiswerken De registratie zal op het middenniveau moeten plaatsvinden. Daar zal ook bekend moeten zijn waar de medewerker in voorkomende gevallen is te bereiken. 2.4. dienstreizen/veldwerk/congresbezoek autorisatie Voor dienstreizen die binnen Nederland plaatsvinden en niet langer dan 6 weken duren, congresbezoek binnen Nederland en kortdurende incidentele Neder-
landse interuniversitaire uitwisseling kan worden volstaan met toestemming op het basisniveau. Eveneens voor veldwerk (binnen Nederland) dat tot de normale basistaken kan worden gerekend. Voor dienstreizen buiten Nederland die ten laste van het centrale budget plaatsvinden en voor interuniversitaire uitwisseling van langdurige aard is toestemming van het centraal niveau vereist i.v.m. de daaraan verbonden financiële gevolgen en eventuele consequenties op het gebied van de sociale zekerheid. registratie Afwezigheid i.v.m. dienstreizen, veldwerk, congresbezoek en interuniversitaire (of andere) uitwisseling dient op het middenniveau te worden geregistreerd. 2.5. buitengewoon verlof Buitengewoon verlof kan worden verleend op grond van het bepaalde in de artikelen 37 t/m 38 van het personeelsreglement. Het personeelsreglement somt een aantal concrete omstandigheden op waarin buitengewoon verlof zal worden verleend tenzij het dienstbelang zich daartegen verzet zoals bijvoorbeeld voor het uitoefenen van het kiesrecht; i.v.m. wettelijke verplichtingen; vergaderingen en werkzaamheden voor publiekrechtelijke colleges; t.b.v. vakbondswerkzaamheden; i.v.m. het leiden van c.q. meewerken aan jeugdkampen; verhuizing; familie-omstandigheden e.d. Buitengewoon verlof kan voorts op verzoek van de medewerker voor korte of voor lange duur worden verleend. Het betreft in
dit geval een discretionaire bevoegdheid van het C.v.B. om wel of niet tot verlening over te gaan. Een uiteenzetting van de verschillende gronden waarop dergelijk buitengewoon verlof kan worden verleend en de daaraan verbonden (rechtspositionele) consequenties gaat het bestek van deze richtlijnen te boven. Enkele, min of meer specifieke aspecten, zullen overigens worden belicht in de bijlage over onbezoldigd verlof bij de dit vooi^aar te verschijnen circulaire over deeltijdarbeid. autorisatie buitengewoon verlof Buitengewoon verlof van_zeer korte d u u r - enkele uren i.v.m. doktersbezoek, i.v.m. kiesrecht het voldoen aan een wettelijke verplichting of voor het opvangen van acute problemen in gezins-, familie- of samenlevingsverband - kan worden verleend op het basisniveau. Voor alle vormen van buitengewoon verlof die niet van zeer korte d u u r zijn zoals hierboven omschreven of waarvoor in het Personeelsreglement onverkorte aanspraken zijn geregeld dient toestemming aan het C.v.B. te worden gevraagd conform de regeling in het personeelsreglement. registratie buitengewoon verlof De afwezigheid wegens buitengewoon verlof - behoudens van zeer korte duur - dient te worden geregistreerd op het middenniveau. 2.6. studieverlof I n verband met studie bestaat voor het niet-wetenschappelijk personeel de mogelijkheid van studieverlof hetzij voor een studie die in dienstopdracht wordt ge-
Taakverdeling in de U-raad Vervolg van pag. 1 discipline moest worden gezien, m a a r meer opereerde op het terrein van de wetenschapstoepassing en daarom wel zou kunnen worden opgeheven. Aan het begin van de discussie over de aanslagen had drs. Brinkm a n namens het college van bes t u u r het taakverdelingsplan verdedigd. Hij wees erop dat het plan niets had opgeleverd wat tevolgd hetzij voor studie waarvoor faciliteiten worden gegeven op grond van de regeling studiefaciliteiten (artikel 62 Personeelsreglement). autorisatie Studieverlof wordt verleend door het centraal niveau. registratie Verleend studieverlof wordt geregistreerd op het middenniveau. 2.7. vakantieverlof autorisatie Vakantieverlof wordt door het basisniveau in overleg met de medewerker vastgesteld met inachtneming van voor de dienst/(sub/inter) faculteit geldende regelingen. registratie Op het middenniveau wordt - op de verlof- en absentiekaarten het vakantieverlof geregistreerd. Het College van Bestuur
VEBTBEKPUNT VOOR LAATSTEJAARS Intennediair Jaarboek'83
IiitftniwdifflT weeld)lad
Sollicitatiehandboek met informatie over 't zoeken naar, vinden en vervullen van een baan. Verder uitvoenge informatie over een groot aantal bedrijven en instellingen.
Weekblad met meest complete overzicht van vacatures voor personeel met een academiscfie of HBOopleiding Verder achtergrondinformatie over ontwikkelingen op het terrein van wetenschap en samenleving.
voren niet te voorzien was geweest. De VU zal niet a a n opheffingen ontkomen kunnen, omdat ook wij onder art. 96 ter van de WWO vallen, aldus Brinkman. Hij noemde het borrelpraat om te zeggen dat er domweg een spelletje kwartetten was gespeeld door de taakverdelingscommissie. Bij het aanvaarden van de drie opheffingen in de sociale hoek zijn de studentenaantallen doorslaggevend geweest. „Als de raad zou zeggen: wij zijn het niet eens met de zaak, dan k a n de minister zijn gang gaan," zei Brinkman. De raad volgde die h i n t in meerderheid en gaf het college dienovereenkomstig z'n boodschap mee voor de onderhandelingen met de minister. Woordvoerders van de te sluiten studierichtingen en het bedreigde tandheelkunde hadden helemaal aan het begin van de raadszdtting h u n pleidooien voor het behoud laten klinken. Een initiatiefcomité „Sociologie moet blijven" van afgestudeerden aan de VU overhandigde raadsvoorzitter Vlijm 140 handtekeningen, die in allerijl waren verzameld. Zie voor de raadsbehandeling van de sociale paragraaf van het taakverdelingsplan, waaraan volgend op de discussie van 22 maart een afrondende bespreking werd gewijd, elders in dit nummer. (J.v.d.V.)
Frans Lern
utrechtsestraat 132, vlakbi) Frederiksplein Amsterdam-C , telefoon 233230
SCHRIJF-EN TELMACHINES STUDENTEN 10% KORTING
VERHUIS U ZELF1! met een bestelauto van
'DRIVE-YOURSELF' van 6 m3 tot 33 m3 B E rijbewijs Wibautstraat 40-42 — Amsterdam — Tel. 020-922366 Tegen inlevering van deze advertentie voor studenten 10% korting
AUTOVERHUUR SLOOTHAAK • •
LUXE WAGENS EN BUSJES BESTELWAGENS 5 T/M 20 m2
Lage tiuur Val(<bi) Uilenstede Koen van Oosterwijklaan 6A, Amstelveen. Telefoon 432500/431220 Borg / 50,— all risks-verzekering gratis.
fÄ^
Als u in 1983 afstudeert in één van onderstaande studieiiditingen dan kunt u beide uilgaven kosteloos ontvangen. Studierichtingen: Alle technische wetenschappen, accountancy, actuariële wetenschappen, andragogie, bedrijfskunde, biologie, chemie, culturele antropologie, economie, econometrie, informatica, pedagogie, planologie, politicologie, psychologie, rechten, sociologie, wis- en natuurkunde. Voor een folder met aanvraagformulier kunt u terecht bij:
STUDEMTEM
UmEMDBUB0'l5 DEWEMSTUDEm
Informatiecentrum, Hoofdgebouw, kamer lD-03 \
mmm
LeidsegrachtHO Amsterdam
Deze tekst is geautomatiseerd gemaakt en kan nog fouten bevatten. Digibron werkt
voortdurend aan correctie. Klik voor het origineel door naar de pdf. Voor opmerkingen,
vragen, informatie: contact.
Op Digibron -en alle daarin opgenomen content- is het databankrecht van toepassing.
Gebruiksvoorwaarden. Data protection law applies to Digibron and the content of this
database. Terms of use.
Bekijk de hele uitgave van vrijdag 27 augustus 1982
Ad Valvas | 490 Pagina's