Ad Valvas 1990-1991 - pagina 212
PAGINA 1 2 I
Quotes
I AD VALVAS 22 NOVEMBER 1990
Carine: 'Zodra Arianne een vertragende factor wordt schuif ik haar rücksichtslos terzijde'
"Op de televisie worden wel eens mensen thuis geïnterviewd. En dan zie je een bepaald interieur, waar dingen aan de muur hangen. Dat is dan soms een heel lelijk en deprimerend interieur. En dan denk ik: als ik moet onderduiken, kom ik bij die mensen terecht. Want die nemen onderduikers op. Terwijl bij de meer intellectuele interieurs, daar zitten allemaal mensen waarvan ik denk: die zouden dat nooit doen." Kaïel van het Reve in het Parool "Niemand is effectiever gewapend tegen de kans dat er een oorspronkelijke gedachte bij hem opkomt dan de gemiddelde leraar Nederlands." Schrijfster Marja Brouwers in HP/De Tijd. "Ik zou het verschrikkelijk vinden als ik een moeilijkdoenerige indruk maak. Want het is prachtig weer en het leven is mooi." Hans Croiset, artistiek leider van het Nationale Toneel, m NRC Handelsblad. "De verhouding student-onderwijsinstelling wordt veel meer een klant-leverancier-relatte. Je kunt onderwijs gaan beschouwen als een produkt en dan ga je reclameren als er iets aan mankeert." De Rotterdamse advocaat mr. C. Schouten, in de Volkskrant
De Splinter
Omdat ze haar medische proefschrift over puberteit voor iedereen toegankelijk wil laten zijn, bevat Johanna Wenninks proefschrift een vertaling in het normale Nederlands. Het dubbele proefschrift bevat de stelling: "Het gezegde 'Goede wijn behoeft geen krans' is in onbruik geraakt bij het presenteren van vorderingen in de geneeskunde". "Medici zoeken steeds vaker de publiciteit. De toenemende bezuinigingen leiden ertoe dat men de 'verdiensten' van het onderzoek steeds harder naar buiten brengt. Het geval 'Buck' was wat dat betreft zeer illustratief Binnen een week had Buck 600.000 gulden van WVC. Kennelijk gaat de geldkraan open wanneer er bekendheid aan een onderzoek wordt gegeven. Het is voor onderzoekers dus verleidelijk om publiciteit te zoeken, maar men moet de fout van Buck niet overnemen. Zijn fout was dat hij zijn 'vorderingen' in de media naar voren heeft gebracht, voordat hij die vorderingen door referenten heeft laten beoordelen. Dat is gewoon niet de juiste gang van zaken. Toch gebeurt het steeds vaker dat de pers te vroeg wordt benaderd met als uiteindelijke doel geld los te krijgen. Maar kijk, als een onderzoek van goede kwaliteit IS dan komen de media en het geld vanzelf wel, want 'Een goede wijn...'"
Foto Bram de Hollander
Erno Eskens Carine: We kennen elkaar bijna zes jaar. Arianne kwam naast mij in het studentenhuis wonen. Arianne: Het heeft wel even geduurd voor we elkaar echt leerden kennen. De eerste aanzet voor onze samenwerking kwam in ieder geval pas in 1987. Ik zat toen in de Sociale Introductie Commissie en Carine wilde iets naast haar studie gaan doen. Carine: Door de verhalen van Arianne wist ik al zo'n beetje wat het werk van die commissie inhield, dus dat was niet spannend meer. Ik ben toen in de redactie van DéjaVU gegaan. Daarna ben ik ook in de universiteitsraad gekozen voor de PKV en dat vond Arianne zo leuk dat zij er een jaar later ook in zat. We liepen dus een beetje achter elkaar aan. Arianne: Toch was het niet zo dat we steeds hetzelfde wilden doen, of dat we per se samen wilden werken. Carine: Maar ja, de VU is zo klein... Zo kwamen we samen in de emandpatiécommissie terecht en werden we allebei actief bij het vormingscentrum. Ik gaf al een redactiecursus en toen kwam Arianne erbij.
JOOL HUL W/ir ££W W £ E ^
We hebben laatst nog een cursus voor raadsleden gegeven. Omdat we allebei in de universiteitsraad hebben gezeten kunnen we wel iets vertellen over het functioneren van de raad. Arianne: Als je zoveel samen doet, blijkt pas hoe makkelijk het is als je weet wat je aan elkaar hebt.
Co. Mensen werken samen. Deze week twee actieve studentes: Arianne Roodenburg (links) en Carine den Boet. Carine: We zijn niet bepaald elkaars tegenpolen. We hebben heel vaak dezelfde ideeën. Arianne: Ik studeerde bijvoorbeeld bewegingswetenschappen en ben na twee jaar eens bij geneeskunde te gaan kijken. Carine had eerst twee jaar theologie gedaan en besloot op hetzelfde moment genees-
kunde te gaan studeren. Dat is toch meer dan toeval. Carine: Het gekke is dat we het niet van elkaar wisten. We bleken plotseling in dezelfde lotingsgroep te zitten. Arianne is uiteindelijk toch bewegingswetenschappen blijven studeren. Gelukkig maar, want dat maakte mijn kans om ingeloot te worden weer iets groter. Uiteindelijk heb ik geneeskunde afgemaakt. Het leuke is dat we nu met onze verschillende studies allebei het zelfde soort werk willen doen. Arianne: We willen nu allebei de psychiatrie in. Op de een of andere manier komen we steeds op hetzelfde uit. Carine: Dat was bij mijn stage ook zo opvallend. Op een dag had ik opeens een leuke gevonden. Ik had de eerste afspraken al gemaakt en had er echt zin in. Dus ik fiets naar huis van lalalalala' en daar fietst Arianne. Ik vertel haar enthousiast over de stage en zij zegt 'Mag ik meedoen?' Arianne: Het onderwerp van die stage was 'eetstoornissen'. Dat vond ik zo leuk, dat we toen gelijk met de studiebegeleiders zijn gaan praten. Zodra Arianne een vertragende factor wordt dan schuif ik haar Rücksichtslos terzijde, zei Ca-
rine toen haar studiebegeleider bezwaren maakte tegen onze samenwerking. Carine; Ja, zoiets heb ik wel gezegd, geloof ik. Maar dat moest ik wel, want ik had enorme haast om af te studeren en Arianne was al bijna klaar. Ze hoefde die stage eigenlijk niet eens te doen. Uiteindelijk was ze trouwens helemaal geen vertragende factor, want ze heeft vanuit haar studie een meer psychologische bijdrage geleverd, terwijl ik meer de medische kant heb behandeld. We hebben toen best hard gewerkt. Arianne: In de toekomst zullen we wel minder gaan samenwerken, denk ik. We krijgen nu ieder een baan. Carine: Dat is niet zo'n overgang, hoor. Het is namelijk niet zo dat we altijd hoeven samen te werken. We hebben in het verleden wel veel samen gedaan, maar eigenlijk hebben we ook veel apart gedaan. Arianne: Nu onze samenwerking op een laag pitje komt, zullen we elkaar evengoed veel blijven zien, maar dan buiten het werk om. Samen naar een Hlm gaan of zo, dat kwam er nooit zo van. Carine: Dat lijkt me een goed plan.
door Aad Meijer
Deze tekst is geautomatiseerd gemaakt en kan nog fouten bevatten. Digibron werkt
voortdurend aan correctie. Klik voor het origineel door naar de pdf. Voor opmerkingen,
vragen, informatie: contact.
Op Digibron -en alle daarin opgenomen content- is het databankrecht van toepassing.
Gebruiksvoorwaarden. Data protection law applies to Digibron and the content of this
database. Terms of use.
Bekijk de hele uitgave van donderdag 23 augustus 1990
Ad Valvas | 574 Pagina's