Ad Valvas 1990-1991 - pagina 380
IAD VALVAS 7 MAART 1991
PAGINA 14 I
Amsterdam Vrouwenstudiesstad # i ^w
Dit IS een Info-pagina van de Emancipatiecommissie Vrouwenstudies kent een lange traditie binnen de Amsterdamse onderwijsinstellingen. Zowel in het universitair onderwijs als in het HBO werd vrouwenstudies vrij snel nadat de noodzaak voor vrouwenstudies was onderkend ingevoerd. Dit jaar hebben medewerksters van de Amsterdamse universiteiten en hogerondenwijsinstellingen (Vrije Universiteit, Universiteit van Amsterdam, Algemene Hogeschool Amsterdam, Hogeschool van Amsterdam) zich verenigd in de projektgroep 'Amsterdam Vrouwenstudiesstad'. Deze samenwerking biedt de mogelijkheid het brede scala aan ondenwijs- en onderzoeksactiviteiten die de ondenwijsinstellingen in Amsterdam te bieden hebben zichtbaar te maken voor een groter publiek.
stellingen en (culturele) organisaties die zich bezighouden met activiteiten op het gebied vaavrouwen m de breedste zin van het woord. De open dag is bedoeld voor iedereen die kennis wil maken met het aanbod van Amsterdam als vrouwenstudiesstad. Het IS mogelijk om alleen aan bepaalde onderdelen van het programma deel te nemen.
INFO Dit is een Info-gedeelte. infopagina's Icunnen door VU-instanties tegen betaling worden benut voor publicatie van informatie die wegens uitvoerigheid en gedetailleerdheid niet in de Mededelingenrubriek thuishoort. Aanvragen voor Info-pagina's richten aan: Redactie Ad Valvas, Hoofdgebouw, kamer OD01.Tel.4330of6930.
"(G)EEN DAG ZONDER ZORG" De eerste manifestatie van de projectgroep zal bestaan uit een open dag met het thema "[G]een dag zonder zorg" op Internationale Vrouwendag, vrijdag 8 maart 1991, in de Koningsen Tijgerzaal van Artis. Gedurende deze open dag zullen de medewerksters van de participerende instellingen door middel van inleidingen, workshops e n _ korte lezingen aspecten belichten die te maken hebben met vrouwen en zorg op het gebied van onderzoek, onderwijs en beleid. Tijdens de dag is er een informatiemarkt van Amsterdamse (ondenNijs)in-
'/l
DbilaiLiyjjiy
9.50: Opening 10.00-12.00: VROUWEN EN ZORG, ZORG DOOR VROUWEN Inleidingen door: — - Dr. Nel Draijer (VU) - Drs Else-Mane van den Eerenbeemt (HvA) - Drs. Petra de Vnes (UvA) 12.00-13.00: Pauze 13.00-14.15: Workshops door: - Hannah Belliot (AHA)- Moederschap van zwarte/migranten-vrouwen in Nederland, - Tonnie Horenberg (HvA)- Zorgconcepten in de gezondheidszorg, - Leonie van Hulst (Kweekschool voor vroedvrouwen)- Liever een breiwerkje dan een tang, - iannie Poelstra (UvA)- Zorg en Agressie. 14.15-14.30: Pauze
PROGRAMMA 8 MAART 1991 9.30: Zaal open 9.30-12.30: Informatiemarkt in de Tijgerzaal
nnen, maar geen geld?
a
safjjjciijt
Daartoe ontpic i'ten zoa!" trainingen, €or participeert in aiverse tanaeiijKe organisaues. urnen maenana maalitde WAO deel uit van de international Federation of University Women, die een wentele s %s.
aamncucii uimicu mn\ va^ycUlcu, u i
.kelij'k verzoek van erftaatster Hannekt ld voor'ge huwdgew
/ doch uiterlijk voor die datuni Mee'" Meer vi^d Vraag dan aanvraagfi 35ö7 LE L
^ar Dtember1991 zijn ingediende Ook vrouwe moirton als VVAO-lid komen In aanmerkiriy.
^"ke van Holk'fonds? ap aan -met inschrijf- en
14.30-15.45: - Barbara van Balen (UvA)- Betaald werk en onbetaalde zorg, - Margo Brouns (VU)- Zorg voor vrouwenstudies, - Tineke van der Houten (HvA) en Hendnkje Veerman (AHA) - Vrouwen en leidinggeven, - Dixie Hansen (Schorer Stichting)- Lesbische hulpverlening 15.45-16.00: Pauze 16.00-18.00: Lezingen door: - Prof. Dr. Mieke Bal (UvA)- Verbeelding verkracht, - Prof. Dr. Teresa Brennan (UvA)- Falling in Love, - Prof. Dr. Jeanne de Bruijn (VU)- Arbeid zonder zorg, - Drs. Anja Meulenbelt (HvA)- Feminisme en de liefde.
(G)EEN NACHT ZONDER ZORG 21.00-00.30:
Feest m.m.v. Mariene de Waal en NATURE, Michael Jackson act, D J. Heidy, Entree feest, ƒ7,50. Plaats: Koningszaal/Tijgerzaal Artis, Plantage Middenlaan 41 a, Amsterdam. Voor meer informatie over vrouwenstudies in Amsterdam en deze manifestatie: Hannie Dekker, plv. Coordinatnce Vrouwenstudies, Hoofdgebouw, Kamer 2E71, tel.. 548 4998 (wo t/m vrij). Astnd Kee, Secretans Emancipatiecommissie, Hoofdgebouw, Kamer 1E 69, tel. 548 3673. Medewerksters van de VU kunnen gebruik maken van de faciliteitenregeling. Het College van Bestuur heeft erin toegestemd dat, na overleg met de leidinggevende én voor zover het dienstbelang dit toelaat, enige uren vrij genomen kunnen worden. De financienng van de dag wordt onder meer mogelijk door subsidies van: de Gemeente Amsterdam en de Provincie Noord-Holland.
Kxjksuniversiteit W Groningen De Rijksuniversiteit Groningen is een universiteit die kan bogen op een 375-jarige traditie. Met een compleet spectrum aan studierichtingen leidt de RUG zijn ruim 18.500 studenten op tot mr., drs. of ir. De RUG heeft een aantal onderwijsen onderzoekscentra van topniveau en is sterk internationaal gericht. Jaarlijks vinden er zo'n 150 promoties plaats. De RUG heeft ruim 5.000 medewerkers. Richt uw sollicitatie met curriculum vitae vóór 23 maart a.s. aan: Rijksuniversiteit Groningen, afdeling Personele Zaken, Postbus 72, 9700 AB Groningen. Vermeld het vacaturenummer op de envelop én bovenaan uw brief. De RUG nodigt met nadruk vrouwen uit om te solliciteren, vooral bij fiincties waarin zij ondervertegenwoordigd zijn.
RwG Onderzoeker (vac nr 910303/3225) bij het Kernfysisch Versneller Instituut In het kader van het onderzoek naar de totstandkoming van radonconcentraties in woningen heeft het KVi een methode ontwikkeld, waarmee de bijdrage van radonbronnen en radonstromen aan de radonconcentratie in woningen bepaald kunnen worden Aan de hand van de resultaten van een dergelijke meetprocedure kan worden aangegeven waar en hoe in de woning het best maatregelen kunnen worden genomen om radonconcentraties te reduceren Binnenkort verwacht het KVi fondsen ter beschikking te krijgen om deze methode verder te ontwikkelen en in de praktijk te toetsen Voor dit project wordt een onderzoeker gezocht Taakomschrijving In woningen zult u "real-time" metingen van radon en relevante parameters uitvoeren en analyseren Voor deze metingen zijn meetinstrumenten aanwezig, een deel van de bijbehorende electronica zal, in samenwerking met een electronicus, dienen te worden geoptimahseerd Bovendien zult u, ten dele bestaande, rekenmodellen voor transport van radon testen en uitbreiden Dit onderzoek omvat diverse onderwerpen uit de natuurkunde, zoals kernfysische meetmethoden, diffusie en stroming Een brede belangstelling is daarom belangrijker dan een bepaalde speciahsatie m de opleiding Vereisten Gedacht wordt aan een experimenteel of technisch fysicus (Dr , Drs of Ir ) Ervaring met dataverwerking en electronica strekt tot aanbeveling Het salaris bedraagt, afhankelijk van leeftijd en ervaring, maximaal ƒ 5 442,- bruto per maand Opmerkingen De aanstelling geschiedt in dienst van de stichting FOM voor een periode van twee jaar, onder voorwaarde dat de fondsen ter beschikking worden gesteld Verder is het niet uitgesloten dat, afhankelijk van de te verwerven subsidies, de aanstelling kan worden verlengd De arbeidsvoorwaarden zijn nagenoeg gelijk aan die van de rijksoverheid, waaronder opneming in het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds Datum indiensttreding bij voorkeur i mei 1991 Nadere inlichtingen kunnen worden ingewonnen bij Dr R J de Meijer, telefoon (050) 63 35 63 of bij Dr L W Put, telefoon (050) 63 35 62
XEBÉfiUNOSÉ VEREHIGIHG VAN VROUWÉM MET ACABENIISCHE OPLEIDING
Werken aan de grenzen van het weten
Deze tekst is geautomatiseerd gemaakt en kan nog fouten bevatten. Digibron werkt
voortdurend aan correctie. Klik voor het origineel door naar de pdf. Voor opmerkingen,
vragen, informatie: contact.
Op Digibron -en alle daarin opgenomen content- is het databankrecht van toepassing.
Gebruiksvoorwaarden. Data protection law applies to Digibron and the content of this
database. Terms of use.
Bekijk de hele uitgave van donderdag 23 augustus 1990
Ad Valvas | 574 Pagina's