Ad Valvas 1991-1992 - pagina 559
WEEKBLAD
VAN
DE
VRIJE
/ 'Aanpassen' is de boodscliap yan de liberale leider Bolkestein aan minderheden. Prof.dr. C.W. Maris legt uit dat de zaken iets gecompliceerder liggen.
Grootschalige popoptredens pasten niet meer in het beleid van de Sociëteit op Uilenstede. Maar vrijdag aanstaande is het weer ouderwets swingen.
U N I V E R S IT E IT
Deel twee van de dubieuze praktijken van sommige aio's. 'Het was een carrière maker die de wetenschap gebruikte om maatschappe lijk aanzien te krijgen.'
1 juni 1992
8 Het gaat slecht met de universiteiten in de voormalige DDR. Alles moet anders. Wordt de Westduitse gang van zaken nu tot norm verheven?
Jrg. 39 nr. 37
De discussie sleept al jaren, wat betekent de doelstelling van de VU in de concrete werksituatie? Even met de benen op de grond: wat zou uw antwoord zijn?
A
m^r-Y,
m wr De aanslag op een moskee in Amersfoort deed het minderhedendebat oplaaien
Foto Michiel Wijnberg, HH
Raad in beroep tegen verkiezingsuitslag Bij de verkiezingen voor de universi teitsraad bleek nog geen kwart van de studenten gestemd te hebben, de laagste opkomst tot nu toe. Daardoor blijven twee zetels onbezet, wat vooral de PKV fractie zwaar treft. Zij gaat van vijf naar drie zetels. Bovendien raakt de JOVDVti haar zetel kwijt aan het corps. Al voor de uitslag lieten studentenor ganisaties protesten horen, omdat stem biljetten te laat verzonden waren en sommigen zeiden helemaal geen biljet ontvangen te hebben. De kiescommissie erkent dat biljetten te laat verzonden zijn. Het bednjf mukipost die de verzen ding verzorgde, bleek de stemformulie ren niet machinaal in enveloppen te kunnen doen, zodat het met de hand moest gebeuren. Ook moesten envelop pen bij worden besteld, waardoor 1500 stembiljetten pas vlak voor Koninginne dag bij de PTT aankwamen. Officiël sloot de stembus een week na het verzenden van de laatste biljetten op 7 mei, wat ook op de biljetten vermeld stond. Uiteindelijk besloot de kiescom
VU weer goed vertegenwoordigd bij Spelen Frank van Ko fschooten
Ook protesten op faculteiten tegen leegblijven studentenzetels veld zou moeten ruimen. Geklungel noemde hij het. De vuso fractie, vorige week nog tegen De verkiezingen zijn niet ordelijk verlopen en alles moet in het werk herstemming, ging om en is nu voor worden gesteld om de twee leegblij stander. Rogier van de Wal: "Toen ik vende studentenzetels alsnog te be hoorde dat ook bij de faculteitsraden de opkomst veel lager is dan anders en ze zetten. Unaniem steunde de univer tels gekort zijn lijkt me de enige oplos siteitsraad een motie van deze strek sing om het over te doen." king, waardoor herverkiezingen Eigenlijk wil niemand de studenten voor de studentenzetels in universi daadwerkelijk opnieuw naar de stembus teitsraad na de zomer een reële m o sturen, want wie garandeert dat de op gelijkheid lijken te worden. komst dan wel hoger is. Maar het staat nu eenmaal in de wet dat bij een op Studenten van de faculteiten PPW en komst lager dan 35%, zetels leeg moeten wijsbegeerte dienen een bezwaarschrift blijven. in tegen de zetelkorting voor de facul Hetty Lieftink, griffier van de raad: teitsraad. Bij Letteren en Rechten twij "De lege zetels toch toewijzen kan pro felen de studenten nog of met herverkie blemen geven. Dan is de raad niet vol zingen de leegblijvende zetels zijn te be gens de reglementen gekozen en zijn be zetten. sluiten van die raad niet rechtsgeldig. Woordvoerder Overdijk, van de WP Van de andere kant lijkt het me voor stu fractie m de universiteitsraad, stelde dat denten onaanvaardbaar twee leden als als de overheid op dergelijke wijze ver een soort adviseur mee te laten doen, kiezingen zou organiseren de verant want soms worden besluiten met één of woordelijke minister ongetwijfeld het twee stemmen verschil genomen."
Dirk de Hoog 'Is .dit ontwerp wel goed zicht baar?', vroeg een deel van de uni versiteitsraad zich bij de vraag of er een verlichte griffioen aan de gevel van het hoofdgebouw moet komen te hangen. De leden van de studentenfracties, ge wend van een laag budget rond te komen, hikten tegen de enorme kosten van het project aan. Net als de fractie van het wetenschappelijk personeel trouwens. Die hangende griffioen kost zo'n drie ton. De kosten zitten vooral in een technisch deugdelijke uitvoering en in een stevige verankering van het ont werp, dat immers ook windkracht negen moet kunnen doorstaan zonder in onderdelen naar beneden te komen. Het college legde zich niet zomaar neer bij de bezwaren maar de universiteits raad hield voet bij stuk: geen beest aan de gevel. Goede waarnemers zullen vastgesteld hebben dat de gevel op het ogenblik leeg is. En dat blijft voorlopig ook zo. Schoonmakers poetsen de fa?ade op en daarbij zaten die oude letters danig in de weg. Een voorstel voor nieuwe naamsaanduiding werd door de meer derheid van de raad afgestemd. Ook het voorstel voor een nieuwe be wegwijzering a raison van ƒ 340.000 strandde in de raad. Met name de wpfractie vond de ontworpen borden niet duidelijk genoeg. De PKV vroeg zich af of de verlichting in de borden wel nodig IS, zonder lampen zijn de wegwijzers de helft goedkoper.
VAL¥
Dirk de Hoog
Voorlopig tocli geen griffioen aan gevel hoofdgebouw
missie de termijn voor inleveren te ver lengen tot 19 mei. Dit werd pas een week na de officiële sluitingsdatum op grote schaal bekend gemaakt in Ad Val vas.
Evaluatie Nu is het woord aan de commissie van beroep onder voorzitterschap van de ju rist prof.mr. S. Faber. Hij wilde mets meer zeggen dan dat de commissie met de reglementen m de hand erg juridisch kijkt en graag snel werkt. De kiescommissie wil, nu beroep tegen de uitslag is aangetekend, niets meer zeggen. De voorzitter van de kiescom missie wilde de universiteitsraad niet te woord staan, wat lichte irritatie opriep bij sommige raadsleden. Het college van bestuur, formeel ver antwoordelijk voor de gang van zaken bij de verkiezingen, wacht de beroeps procedure af Wel beloofde het universi teitsbestuur met een evaluatie van het verloop van de verkiezingen te komen, zoals ieder jaar gebruikelijk is.
Omstreden arts mogelijk nieuwe liomeopatliledocent
Het Nederlands Olympisch Comité heeft acht (voormalige) VUstudenten afgevaardigd naar de Olympische Spelen in Barcelona. Het gaat om de roeiers Harriet van Ettekoven (dames dubbelvier), Rita de Jong (dames dubbeltwee), Nico Rienks/Henk J an Zwolle (mannen dubbeltwee) en Ronald Florijn (mannen dubbelvier). Ver der zijn de judoka's J essica Gal (klasse tot 52 kg), Gooitske Mars man (tot 56 kg) en Jenny Gal (tot 61 kg) zeker van Barcelona. Vijf andere VUstudenten maken nog kans op afvaardiging naar de Spelen. De atlete Ellen van Langen (800 m) kan zich bij de Nederlands Kampioenschap kwalificeren. De wielrenster Astrid Schop heeft grote kans om in de Olympische selectie voor de wegploeg te wor den gekozen. De zwemster Boukje Wiersma (400 en 800 meter vrije slag) zwemt in juni selectiewed strijden, terwijl de basketballers Rolf Franke en Okke te Velde kwa lificatie kunnen afdwingen bij het PreOlympisch toernooi waaraan het Nederlands basketbalteam bin nenkort deelneemt. Van al deze sporters maken voor al de roeiers Rienks en Zwolle vol gens de experts kans op een gou den medaille. Rienks won in 1988 al goud bij de Spelen in Seoul, samen met Ronald Florijn.
Faculteitsbestuur medicijnen wacht nog met reactie na kritiek op voordracht Frank van Kolfschooten De Koninklijke Vereniging ter be vordering van de Homeopathie in Nederland (KVHN) heeft de Rotter damse huisarts drs. H . G . Bodde voorgedragen als privaatdocent ho meopathie aan de medische facul teit. Bodde heeft vorige week een proefcollege gehouden voor een be y sloten vugezelschap. Het faculteitsbestuur van de medische faculteit heeft vorige week dinsdag be sloten ^ijn reactie op de voordracht van de KVtfN aan te houden. Volgens decaan profdr. N.F.T.H. Arts heeft het be stuur van verschillende personen op en
aanmerkingen te horen gekregen op Bodde, die het nu eerst 'zorgvuldig' wil bestuderen. De naam van Bodde deed al in no vember vorig jaar de ronde in het ge ruchtencircuit, nog voordat de adver tentie waarin de KVHN homeopaten op riep te solliciteren, in de krant had ge staan. KVHNvoorzitter H. Bredenoord ontkende toen desgevraagd dat al vast stond dat Bodde zou worden voorgedra gen voor het privaatdocentschap. De protesten van de Nederlandse Ver eniging tegen de Kwakzalverij tegen de komst van een opvolger voor de huidige docent homeopathie, H.P.J .A. Maas, zullen dus wellicht toch effect hebben. Voor de Nederlandse Vereniging tegen de Kwakzalverij is Bodde een zo moge
lijk nog onverteerbaarder figuur dan zijn voorganger Maas, omdat de Rotterdam mer sinds zes jaar in zijn praktijk samen werkt met de paranormale genezeres Marleen van Pelt. "Een universiteit ver laagt zichzelf door zo iemand aan te stel len," meent de vufarmacochemicus prof.dr. H. Timmerman, lid van de Ne derlandse Vereniging tegen de Kwakzal verij. Timmerman: "Ik heb me door het be stuur laten vertellen dat de faculteit hiermee meer studenten wil trekken en wil laten zien dat zij openstaat voor ver nieuwingen. Ik heb er alle begrip voor dat artsen kennis moeten nemen van de homeopathie, omdat ze er in de praktijk mee in aanraking zullen komen, maar om dan een docent als Bodde in huis te
halen is volstrekte waanzin. De faculteit kan beter een cursus homeopathie laten geven door iemand die er objectief te genover staat," aldus Timmerman. De 'energietherapeute' Van Pelt waarmee Bodde samenwerkt, heeft on langs het boek Onze natuurkracht gepu bliceerd waarin ze onder andere vertelt hoe ze in Boddes praktijk terecht is ge komen. "De Rotterdamse huisarts was nieuwsgieng geworden naar de activitei ten van de genezeres nadat ze bij één van zijn patiënten een hardnekkige pijn uit de arm had verdreven," zo valt te lezen in een artikel dat in februari in het Algemeen Dagblad is verschenen. Bodde onderscheidt zich volgens het AD v e r v o l g
op
p a g i n a
2
Ingezonden Mededeling
VU Boekhandel Jan Kei] DE ST RUKT UUR VAN LEVINA'S DENKEN >2fe
Kok Agora
Deze tekst is geautomatiseerd gemaakt en kan nog fouten bevatten. Digibron werkt
voortdurend aan correctie. Klik voor het origineel door naar de pdf. Voor opmerkingen,
vragen, informatie: contact.
Op Digibron -en alle daarin opgenomen content- is het databankrecht van toepassing.
Gebruiksvoorwaarden. Data protection law applies to Digibron and the content of this
database. Terms of use.
Bekijk de hele uitgave van maandag 19 augustus 1991
Ad Valvas | 614 Pagina's