Ad Valvas 1992-1993 - pagina 210
AD VALVAS 26 NOVEMBER 1992
PAGINA 4
SurinaamsAntilliaans feest op Uilenstede: theater, dans en muziek is en omdat Stomp zijn programma meestal aanpast aan zijn publiek, kan nog niet gezegd worden welke verhalen verteld gaan worden. Gezien de stu dentenpopulatie op Uilenstede mogen we een wat cabaretesk optreden ver wachten.
Culturele manifestatie Festana en SSA, zaterdag 28 no vember vanaf 15.00 uur op Uilenstede (ACC, Buurthuis, Sociëteit), informatie: ACC 548 8888
Dick Roodenburg Festana is een vereniging van Antilli aanse en Arubaanse studenten en ssA staat voor Surinaamse Studenten Am sterdam. Aanstaande zaterdag doen beide organisaties mee aan de culturele manifestatie, die het Algemeen Cultu reel Centrum van de vu op Uilenstede organiseert. De dag wordt gecoördi neerd door Esther Mapp, beleidsmede werker bij het ACC en zelf van Aru baansNederlandse afkomst. Zij hoopt van de manifestatie een jaarlijks terug kerend evenement te maken. Ook in 1990 verzorgden Festana en SSA al samen een programma, maar vorig jaar viel het gebeuren door aller lei niet nagekomen afspraken enigszins in het water. Dit jaar lijkt de organisa tie vlekkeloos te verlopen en kan Uilen stede zich presenteren als de multicul tureelste wijk van Amstelveen. De datum van de manifestatie is niet ge heel willekeurig gekozen: deze week is de viering van de Surinaamse onafhan kelijkheid. Omdat de dag echter samen met Festana wordt georganiseerd, is deze feestelijke aanleiding geen hoofd thema geworden. Het programma begint om drie uur 's middags met de opening van een expo sitie van Riemy Jungerman, een op Ui lenstede woonachtige student aan de Rietveldacademie. Jungerman is af komstig uit Suriname, waar hij ook een kunstopleiding volgde. Zijn driedi mensionale objecten doen aan grafzer ken denken en uit zijn werk spreekt een heel eigen visie op leven en dood. Wie daar nieuwsgierig naar is, kan tot de kerstvakantie terecht in de hal van het ACC.
Bos vegen Om half vier wordt in het Filmhuis de videofilm Sïbi Bust vertoond, die al eer der door de Nos op televisie werd uit gezonden. Stbi Busi is een uitdrukking in het sranang tongo, de Surinaamse taal, en betekent letterlijk 'bos vegen', het schoonmaken van het bos. De zware moessonregen reinigt het bos van de droge bladeren. In figuurlijke zin verwijst de titel naar de misstanden in de Surinaamse maatschappij, die weggeveegd moeten worden om een betere toekomst op te kunnen bouwen. De film is niet direct een politieke do
Adjes
Rennen
De Antilliaan Wijnand Stomp brengt een gedeelte uit zijn nieuwe programma: 'Een berg van verhalen' Foto Stipprodukties, Amsterdam
cumentaire, maar laat een aantal men sen aan het woord over het alledaagse leven in Suriname en daarbij komt ui teraard ook de coup van tien jaar gele den te sprake. We zien onder anderen een alleenstaande moeder met haar gezin, een paar werkloze mannen, een onderwijzeres en krijgen zo een beeld van de huidige situatie in Suriname. Na afloop van de video zal de heer Thomas Zwanenberg een discussie over het betreffende onderwerp leiden. Hij is eigenaar van het bescheiden Su rinaams Historisch Museum aan de Zeeburgerdijk 21. De dagelijks te be zoeken verzameling herbergt tekenin gen, foto's, kledingstukken en ge bruiksvoorwerpen uit het Suriname van vroeger en nu. Het museum heeft volgens Zwanenberg tot doel de Suri naamse cultuur te behouden en over te dragen. Hij richt zich op de Surina mers in Nederland, maar vindt dat ook
3000 liter bier
D.J. Jeroen draait door
Lijkt het je leuk om een feest te orga niseren voor 3000 mensen? Kom dan de Introductie Commissie '93 verster ken. Bel voor informatie 020 5484719.
In december in Sporthal Uilenstede. 7 12 feest, 16 12 na afloop sportin stuif, 2 1 1 2 na afloop volleybaltoer nooi, tijdens binnensportdagen, aan vang 20.00 uur. Toegang gratis. Komt allen.
Voetballers gezocht
De stichting Educatieve Informatica Nederland (SEIN) zoekt werkstudenten voor promotiewerkzaamheden en lera ren voor dBase IV, Lotus 123, Word Perfect. Schrijf naar: dr.ir. C. Brouwer, B. Hogguerstr. 461, 1064 CT Amster dam. Of bel 020 6118068
'.<;•,>.
's Avonds om acht uur verzorgt de An tilliaanse dichteres Natalja Koster in het Buurthuis een programma met rit mische poëzie. Zij wordt begeleid door een percussionist en door een bespeler van diverse afrocaribische instrumen ten. In haar gedichten probeert Koster aan het natuurlijke ritme van haar moedertaal, het papiamento, een aan
Handige student, 24 jaar, zoekt woon ruimte, opknappen geen bezwaar. Tot 400, incl. Niet Z.O. David 020 6274486.
DJ. Jeroen draait door
SEIN
Ritme
tal ritmes uit de afrocaribische muziek toe te voegen: de tumba, de tambu en de dansa. Op de vraag of haar poëziep rogramma een zangoptreden genoemd kan worden, antwoordt Koster lachend dat ze tegen het zingen aan zit, maar niet kan zingen. Een deel van de tek sten voor haar programma schreef ze zelf, daarnaast vertolkt ze poëzie van bekende dichters uit Curasao, zoals Ellis Juliana en J.B. Basilio. Na Natalja Koster treedt om half negen in het Filmhuis verhalenverteller Wijnand Stomp op. De Antilliaan was een van de eerste acteurs die in Neder land de ^«a«s!verhalen, de afrocari bische verhalen van de spin, op het to neel bracht. Vorig jaar maakte hij daar mee nog een succesvolle toernee langs de Antillen. Op Uilenstede komt hij met een gedeelte van zijn nieuwe solo programma. Een berg van verhalen. Omdat de voorstelling nog in opbouw
Te huur gevraagd
Ook jouw feest wordt een swingfeest, met de beste dansplaten, een prof. geluidsinstallatie en lichtshow. Bel even voor vrijblijvende info 6175674
Adjes zijn uitsluitend voor in cidentele, particuliere regelad vertenties zonder commer cieel oogmerk; geen diensten, geen goederen boven de f 1 5 0 0 , (vermelding van vraag prijs verplicht). Lengte: maximaal 3 0 woorden of cijferreeksen; gratis titel van maximaal 2 0 tekens, in clusief spaties. Kosten: f 9 , 0 0 a contant en gepast; opgave vóór maandag 1 0 . 0 0 uur ter redactie (kamer OD01, Hoofdgebouw) of schriftelijk met betaalcheque (geen girooverschrijving): VU, Redactie Ad Valvas, De Boelelaan 1 1 0 7 , 1 0 8 1 HV Amsterdam. Adjes kunnen niet telefonisch opgegeven worden.
de autochtone Nederlanders wel wat meer van de Surinaamse geschiedenis zouden mogen weten. Een van de verworvenheden van de multiculturele samenleving is natuur lijk de diversiteit aan eetgewoonten die de vele medelanders met zich mee brachten. Ter gelegenheid van de ma nifestatie heeft Sociëteit Uilenstede ko mende zaterdag een gastkok. Eduard Kensmil zal traditionele Surinaamse gerechten serveren.
us Schollevers zoekt voor I e elftal zondag dringend spelers. D aarnaast voor za. en zo. keepers. De laagste contnbutie. Bel Ben Willem: 020 6946382.
Verdedigingssport De nietcommercièle karatevereniging "Funakoshi" biedt Vcm de mogelijk heid om kennis te maken met deze veelzijdige semicontact verdedigings sport, 3 avonden per week. Siem, 6937308.
IntoductJe 1993 Introductie Commissie zoekt enthou siaste studenten die de eerstejaarsin troductie van '93 bedenken en organi seren. Bel voor informatie 020 5484719 of kom vrijdags langs bij kamer S521 (WN).
Engelse koormuziek Collegium Chorale Amsterdam is een klem koor dat zingt in de stijl van En gelse kathedrale koren. Repetitie avond is woensdag. Inl.: Rob, 020 6230156.
Wereldwinkelen De wereld op een paar vierkante meter! Wereldwinkel VU (t.o. mensa): ma/di/wo/do 12.3013.30; maavond 17.3018.30; tel. (020) 6425906 (Iris). D e Derde Winkel, Huidenstraat 16; tel. 020 6252245.
Dé studentenskireis 29januan, 5sterrenskigebied Zillertal (300 km. piste, 3268 m. hoogte) f. 619, inclusief skipas, halfpension, ac tiviteitenprogramma. Info: Angelique Koopman 020 6799282; Paul van Thiewen 013 366739; Patncia van Kemenade 040 435461.
Roadhouse 69
De Beerebijt 5, Amstelveen. Sneltram 5 / 5 1 , halte Zonnestein. Tel. 020 6418733
De stevige bluesrockband. Veel ge vraagd voor studentenfeesten. Dans bare muziek. Covers van o.a. Ene Clapton, D e Dijk en Guns 'n Roses. Eventueel met discotheek. Voor demo, boekingen en info: 020 6841760 of 6172545.
Vrijwillig(st)ers gevraagd
Beaujolais Primeur
Het Wegloophuis tegen de psychiatrie zoekt vrijwilligest)ers voor 1820 uur per week. Aktie en begeleidingswerk. Kom langs of bel op voor info/sollicita tiegesprek. Tel: 020 6261067 (ma t/m do. 1218 uur) Keizersgracht 252, Amsterdam
Dinsdag 1 december organiseert de Vesvu weer een spetterend Beaujolais Primeur Feest, in Mulliver's Wijnlokaal, Lijnbaansgracht 266267, aanvangs tijd 21.00 uur. Kaartverkoop a fl. 3,50 op de Vesvukamer 2A11. Tot ziens!
Gitaarles
Adjes
Introductie 1993 Augustus is nog ver weg, maar de In troductie Commissie '93 gaat binnen kort weer aan de gang. Zorg dat jij er bij bent. Bel voor informatie 020 5484719 .
Zodra Wijnand Stomp uitverteld is, wordt het rennen naar de Soos, waar zich de rest van het programma zal af spelen. Om half tien treedt daar de Arubaanse dansgroep Nos Orguyo op. Contactpersoon mevrouw Oduber ver telt dat het gezelschap uit acht dansers bestaat. Naast romantische Europese dansen als de wals en de mazurka staan uiteraard de traditionele Arubaanse dansen en ook de moderne afrocaribi sche dansen als de merengue, de salsa en de soca op het repertoire. Soca is een afkorting van soulcalypso. Voor het optreden op Uilenstede staat onder andere de vlaggendans, die elk jaar op 18 maart tijdens de nationale feestdag van Aruba uitgevoerd wordt, op het programma. Na een korte omkleedpauze volgen nog een tumba, gekenmerkt door veel heupgezwaai, een salsa en als finale een carnavalsdans. En dan veel muziek, live en van de plaat. Om 22.15 uur begint een jam sessie met Antilliaanse, Arubaanse en Surinaamse muzikanten, om 23.45 uur speelt de salsaformatie Frutta Bumba en het feest wordt afgesloten met een Caribische disco die tot 04.00 uur 's nachts duurt. Commentaar overbodig, lijkt me.
TANDARTSE
CENSYDIAM
Je woont in Amsterdam, maar je hebt hier nog geen tandarts? Aardige tan dartse, met kleine part. praktijk heeft nu plaats en tijd voor jou! Zij woont/werkt bij kruis. Ferd. Bol. en Stadh. kade. Bel voor info en af spraak: Tel. 697166. Meteen doen! Uitstel is altijd in je nadeel! (Mogelijk inspreken op antwoordapparaat).
Marktonderzoekbureau zoekt vlotte, dynamische mensen om te assisteren bij marktonderzoek (interviewen, notu leren, structureren). Voor meer info bel CENSYDIAM, 036 5344546.
SISC/KERST Reizen 5/12: 9 d. Rusland va 1395,. Kerst reis: Parijs va 175,. Kerst/nwj reizen: Praag va 195,. Kerstreis: 8 d. Barce lona va 445,. Nwj.reis: Budapest va 395,. SISC, Singel 60, tel. 020 6255623.
Studiebegeleiding
commercieel Adjes commercieel zijn voor alle regeladvertenties die niet onder 'Adjes' vallen. Prijs: f 35, voor de eerste tien regels, f 15, voor elke vijf volgende. Titel van maxi maal 2 0 tekens (inclusief spa ties): gratis. Opgave uitslui tend schriftelijk en onder vooruitbetaling bij: Bureau van Vliet bv. Postbus 2 0 , 2 0 4 0 AA Z andvoort.
NSKskireizen Luxe 10daagse studentpakket reizen naar 'swerelds hoogste en grootste skigebieden in Frankrijk. V.a. Fl. 479, incl. bus, appartement op piste en skipas voor ong. 350 km. skiplezier. 030 310305
Mr. van der Gronde repeteert Romeins Recht: rechtsgeschiedenis, handels recht, burgerlijk recht (propedeuse en doctoraal BR 1 t/m 4), strafrecht, Eu ropees recht, staatsrecht, adm. recht, 's Avonds en overdag. Groepsgrootte: Max. 7 pers. Opgave telef. tijdens kan tooruren: 030 523089. 90% deelne mers slaagt.
Interview(st)ers lntervieuw(st)ers gevraagd voor onder zoek bij ouderen. Va. 22 jr., liefst met ervaring, wonend te Amstelveen of om geving. 1,5 u per interv. Fl 50, per in ten/. Info/aanmelding: Vakgr. sociolo gie, tel. 6763651 (S. Hoff, M. Haags ma).
Bijverdienste! stichting D ienstverlening Thuiswonen den zoekt STUDENTEN, die: het leuk vinden bij oudere mensen thuis te wer ken, ervaring hebben in het verrichten van huishoudelijk werk, minimaal 3 uur per week beschikbaar zijn, gedu rende Ijaar. Interesse? Bel ons! ST. DIENSTVERLENING THUISWONENDEN Tel. 020 642683 ma t/m vr.
Verspreidexpress Wekelijks op donderdag f. 100, tot f. 200, verdienen met het h.a.h. ver spreiden van buurtbladen in A'dam? Dat kan bij de VERSPREIDEXPRESS. Postbodewagentjes en goeie routes aanwezig. Duo banen mogelijk. Tevens en/, parttime chauffeur gevr. Inl. en aanmelden bij Verspreidexpress, Tuin straat 77B, 1015 NZ A'dam. Tel. 6273683 / 6203958.
Aktieve skivakanties Low budget aktieve skivakanties voor jonge, gezellige en aktieve mensen in Franse sneeuwzekere topgebieden. Bus + skipas 1 skiles i skihuur + app. (412 persoons) vanaf f. 549, Speciale groepskortingen! Bel SPOR TIEK 0887017770.
-^m
Deze tekst is geautomatiseerd gemaakt en kan nog fouten bevatten. Digibron werkt
voortdurend aan correctie. Klik voor het origineel door naar de pdf. Voor opmerkingen,
vragen, informatie: contact.
Op Digibron -en alle daarin opgenomen content- is het databankrecht van toepassing.
Gebruiksvoorwaarden. Data protection law applies to Digibron and the content of this
database. Terms of use.
Bekijk de hele uitgave van maandag 24 augustus 1992
Ad Valvas | 554 Pagina's