Ad Valvas 1993-1994 - pagina 81
E EKB LA D V A N DE V R I J E 'God, Nederland en Oranje' gaat niet over voetbal, maar over het wereldbeeld van achttlende-eeuwse dominees.
De Vereniging van vrouwen nnet academische op leiding viert haar 7jarig jubileum met een congres in de RAI.
UNIVERSITEIT
Gooit de VU haar geld over de balk met haar dure wervingscampagne? De voorlichters denken van niet.
30 september 1993
Jrg. 41 nr. 6
16
10 staatssecretaris Cohen voelt niets voor opheffing van de scheiding tussen universiteit en hbo.
De Vrije Universiteit blijkt voor sardientjes en haringen zeer goed bereikbaar met tram 5 1 .
ATOIZ
Foto ilAV
De pioniers van de Vrouwenbeweging in 1 9 1 3
Nooit meer Elfstedentocht Met de recente versterking van het broeikaseffect is de kans klein dat er ooit nog een elfste dentocht wordt verreden. D e ge middelde temperatuur in de we reld stijgt nog steeds. Dit meldt het instituut voor mi lieuvraagstukken (IVM) van de vu in het rapport Oorzaken en gevolgen van klimaatverandering, dat zij in op dracht van Milieudefensie heeft ge schreven. Het eerste exemplaar van het rapport is afgelopen dinsdag in Nieuwspoort te Den Haag aangebo den aan ir J.S. Sipkema, voorzitter van de Vereniging de Friesche Elf Steden. Het rvM deed onderzoek naar de drie belangrijkste wereldklimaatmo dellen. Die voorspellen voor de ko mende eeuw alle drie een stijging van de gemiddelde mondiale tempe ratuur met anderhalve tot viereneen halve graad. Statistisch onderzoek bewijst met 95% zekerheid dat deze temperatuurstijging het gevolg is van het versterkte broeikaseffect. Het rapport meldt verder nog dat de minimumwintertemperatuur en de maximumzomertemperatuur sneller zullen stijgen dan het tempe ratuurgemiddelde. Vandaar dat vol gens het tVM de kansen op een ty pisch Nederlandse activiteit als schaatsen op natuurijs steeds kleiner zullen worden. Bovendien constateert het IVM zowel voor de landbouw, de natuur als de mens verstrekkende gevolgen wanneer de klimaatsverandering zich ongewijzigd doorzet. Doordat weersstatistieken onbetrouwbaar worden, zal het aantal misoogsten toenemen. Kustgebieden moeten zich beter gaan verdedigen tegen zeespiegelstijging. De verspreiding van tropische ziekten, zoals malaria, zal volgens het rvM groeien. Verder, vreest het instituut voor migratie en vluchtelingenstromen door verhe vigde strijd om voedsel en zoet water. (PB)
Omscholing werkloze academici succesvol Bijna alle autochtone en allochtone cursisten vinden baan Dirk de Hoog
Bijna alle deelnemers aan het Pion omscholingsproject voor werkloze HBo'ers en academici hebben na vier jaar een vaste baan gevonden. Bovendien verschillen de loopba nen van allochtone en autochtone deelnemers nauwelijks. Dit blijkt uit een onderzoek van de vakgroep ar beids en organisatiepsychologie aan de vu. Wat werk betreft bestaan tussen al lochtonen en autochtonen die een cur sus volgden van Pion (Promotie hifor matica O mscholing in Nederland), na vier jaar nauwelijks verschillen. Rond de 90 procent van de oudcursisten heeft een vaste baan en er zijn geen salarisver schillen tussen allochtonen en autochto nen. Vlak na afloop van de cursussen zijn er wél verschillen tussen allochto nen en autochtonen. De allochtonen
vinden vooral werk via arbeids en uit zendbureaus en krijgen in het begin van hun loopbaan vaker een tijdelijke aan stelling. De autochtonen komen vooral via schrijven op advertenties aan het werk en hebben eerder een vaste aan stelling.
Apart project Sinds 1985 heeft Pion zo'n vierdui zend werklozen met een universitaire of HBOopleiding omgeschoold. Daarnaast zijn via een apart project zo'n vierhon derd allochtonen omgeschoold voor een baan in de automatisering. Aanvankelijk bleken allochtonen onvoldoende resul taten te halen bij de gebruikte selectie test om toegelaten te worden tot de cur sussen. Toen werd de vakgroep arbeids en organisatiepsychologie te hulp geroe pen. Volgens onderzoeksleider prof.dr N. Bleichrodt waren de gebruikte westerse selectietests te cultuurgebonden en niet geschikt voor allochtonen. Met behulp
van de vakgroep startten aparte Pion cursussen voor allochtonen. De onder zoekers stelden wél de voorwaarde dat ze vanaf de wervingsfase tot en met de begeleiding van de cursisten bij het sol liciteren naar een baan betrokken zou den zijn. Bleichrodt denkt dat het succes vooral is veroorzaakt door deze integrale bena dering. De onderzoeker is positief ver rast door de uitkomsten van het onder zoek. "De meeste allochtone cursisten hebben hun vooropleiding in het buiten land gevolgd. Bovendien was de gemid delde leeftijd vrij hoog, gemiddeld 36 jaar en waren de meesten al vrij lang werkloos. Die groep heeft weinig kans op de arbeidsmarkt. Dat ze toch op het zelfde niveau als hun autochtone colle ga's een baan hebben gevonden bewijst de kwaliteit van de kandidaten en de juiste aanpak binnen de Pionprojec ten." Onder hoog opgeleide allochtonen is de werkloosheid zes maal zo hoog als onder autochtonen.
De Pionprojecten voor allochtonen gaan nog steeds door. Alleen leiden ze niet meer uitsluitend op voor banen in de automatisering, maar ook voor onder andere de verpleging, politie en beveili ging, detailhandel en het bank en ver zekeringsbedrijf. Daarbij richten de om scholers zich vooral op lager opgeleide allochtonen. Inmiddels staat de naam Pion voor Promotie van Integratie door Omscholing in Nederland. Op een congres dat maandag 4 oktover wordt gehouden aan de vu neemt mi nister B. de Vries van Sociale zaken en Werkgelegenheid officieel het onder zoeksrapport in ontvangst. Daarna zul len verschillende vertegenwoordigers van de overheid, de werkgevers en werknemersorganisaties en oudPion cursisten spreken over de vraag op welke wijze voor het jaar 2000 een evenredige vertegenwoordiging van allochtonen en allochtonen op de arbeidsmarkt bereikt kan worden.
Akkoord over dispensatieregeling Nieuw personeel moet 'loyaal' zijn aan christelijke cultuur Erno Eskens
Personeelsleden die niet instemmen met de christelijke doelstelling van de v u hoeven voortaan geen dispen satie meer aan te vragen. Wel moe ten zij aangeven in de christelijke bedrijfscultuur van de v u te kunnen functioneren. Een meerderheid van de universiteitsraad stemde afgelo pen dinsdagavond met een notitie van deze strekking in. Op het ogenblik moeten sollicitanten voor hogere functies nog formeel in stemming betuigen met de doelstelling van de vu. Doen zij dit niet, dan kunnen zij de vereniging van de vu verzoeken
om een uitzondering op de instem mingsregel te maken. Deze uitzonde ring, de zogenaamde 'dispensatie' gaat waarschijnlijk verdwijnen. Tenminste, als de Vereniging van de VU, formeel het hoogste gezag, instemt met het nu door de raad goedgekeurde voorstel van het college van bestuur. De Vereniging vergadert dit najaar over de kwestie. Het advies gaat vergezeld van een voorstel om de doelstelling op een 'meer moderne' manier aan de orde te stellen: de faculteiten en diensten zouden solli citanten voortaan in een persoonlijk ge sprek moeten ondei\ ragen over hun houding ten opzichte van de identiteit van de VU. Van het gesprek wordt een schriftelijk verslag gemaakt dat meeweegt bij de be
oordeling van de sollicitant. Daarbij stellen waarin staat hoe de identiteit in moeten de sollicitatiecommissies er naar concreto aan de orde moet komen in de streven om 'waar mogelijk kandidaten sollicitatiegesprekken. De richtlijnen voor te dragen die vanuit een zo sterk zullen na overleg met faculteiten en mogelijke verbondenheid met de chris diensten worden opgesteld. telijke gelooftraditie een dienstverband Het college beloofde eenmalig met met de vu ambiëren'. Als bij geen van dergelijke richtlijnen te komen, maar is de geschikte kandidaten zo'n betrok hiertoe niet statutair verplicht. Dit tot kenheid aanwezig is, kan iemand wor teleurstelling van de universiteitsraad den voordragen die, weliswaar niet be die op langere termijn een verwatering trokken, maar wel 'loyaal' is aan de van de identiteit vreest. Met een motie christelijke vucultuur. De notitie ver drong de voltallige universiteitsraad er meldt nog eens nadrukkelijk dat anders daarom bij het college op aan om de sta gelovigen (Hindoes, Islamieten, etc.) tuten van de vu op dit punt te wijzigen. daarbij van harte welkom zijn. Het college kon de raad niet beloven op In afwachting van de formele toestem het verzoek in te gaan. ming van de Vereniging om de oude dis pensatieregeling af te schaffen, zal het college van bestuur alvast richtlijnen op
Wethouder bezorgd over vermiste kunstwerken De Amsterdamse wethouder voor cultuur Ernst C. Bakker is bezorgd over de vermiste kunstwerken aan de vu. Dat schrijft hij in een brief aan het college van bestuur. Onlangs meldde Ad Valvas dat meer dan dertig procent van de kunstwerken die ooit de campus sierden, is verdwe nen. De vermiste kunst, die bij elkaar een waarde heeft van ruim een miljoen gulden, is voor het grootste deel eigen dom van het Rijk en van de gemeente Amsterdam. Naar aanleiding van de publikatie in Ad Valvas stortten de lan delijke media zich op de zogenaamde 'kunstroof. Wethouder Bakker schrijft het bestuur dat hij met grote bezorgdheid kennis heeft genomen van deze berichtgeving. "U heeft deze kunstwerken geleend van de afdeling Beheer Kunstwerken Beel dende Kunstenaarsregeling van de dienst musea voor moderne kunst", zo staat in de brief "Ik heb deze gemeen telijke dienst verzocht mij nader over de vermissingen bij de Vrije Universiteit te informeren en ik heb vernomen, dat de dienst zich hierover met u in verbinding zal stellen." Bakker gaat ervan uit dat de vu alle noodzakelijke stappen zal onder nemen om de vermiste werken op te sporen. (CvB)
Ingezonden Mededeling
VU Boekhandel W.P. Gerritsen A.G. van Malle (red.)
VAN AIOL TOT DE ZWAANRIDDER SUN ppb ƒ49,50
Deze tekst is geautomatiseerd gemaakt en kan nog fouten bevatten. Digibron werkt
voortdurend aan correctie. Klik voor het origineel door naar de pdf. Voor opmerkingen,
vragen, informatie: contact.
Op Digibron -en alle daarin opgenomen content- is het databankrecht van toepassing.
Gebruiksvoorwaarden. Data protection law applies to Digibron and the content of this
database. Terms of use.
Bekijk de hele uitgave van maandag 16 augustus 1993
Ad Valvas | 552 Pagina's