Ad Valvas 1998-1999 - pagina 12
EERSTEJAARSKATERN
PAGINA 1 2
i
AD VALVAS 2 4 AUGUSTUS 1 9 9 8
<
Het lekkerste brod De Idee-commissie ove Om de Idee-week voor alle 1750 nieuwe eerstejaars tot een onvergetelijke ervaring te maken, wordt er al maanden van te voren keihard gewerkt. De twaalfkoppige Idee-commissie en de coördinator weten daar alles van. Ook kunnen ze meepraten over Amsterdam als dé uitgaansstad. Hieronder geven ze hun favoriete tips. "Naar het ene café ga ik om te studeren, naar het andere om lekker uit m'n dak te gaan."
Eric-Jan Hartstra coördinator van de Idee-week Tips: • Bruin café, in de hal van het hoofdgebouw van de vu • Eetcafé De Hut, Olympiaplein 132, tel. 6718426 • Café Uilenstede, Uilenstede Eric-Jan (34): "Ik vind het altijd wel leuk om na het werk met collega's wat te gaan drinken in het Brum Café. Ver hoef je er niet voor te lopen. Mij zul je niet meer zien swingen, maar in mijn studententijd ging ik wel naar Dansen bij Jansen. T o e n vond ik dat ze daar toffe muziek draaiden, dat is nu anders, geloof ik. "Het lekkerste eten in de buurt van de vu vind je bij De H u t op het Olympiaplein. Het is wel wat aan de prijzige kant, maar als je net een tentamen hebt gehaald, kan het er misschien wel af. Is de beurs te krap, dan is Café Uilenstede een aanrader. Goedkoop en ook prima."
-iiK><ftaiAf-J!fe
Tekst Sheiia Kamerman - Foto s Bram de Ho ander
\ Eric-Jan Hartstra: 'ik vind het leuk om na het werk met coliega's wat te drinken in het Bruin Café.'
Hanneke van Reuier, ^udente rechten, en knnemieke Schaefer, studente algemene letteren, nemen de Idee-week sportdag op dinsdag voor hun rekening Tips: • Three Sisters, Rembrandtplein 17, tel. 6228109 • Café De Korte Golf, Reguliersdwarsstraat 41, tel 6265435 • Reijnders Café, Leidseplein 6, tel. 6234419 • Café Het Pakhuis, Voetboogstraat 10-12, tel. 6131376 Armemieke (23): "Ik ga vaak naar Three Sisters op het Rembrandtplem. Dat is een prettig café en ze draaien leuke muziek. Eigenlijk zijn het drie verschillende cafés in één, met ieder een eigen stijl." Hanneke (21): "Ik heb daar wel eens een hele dag zitten studeren. Overdag kun je er rustig zitten in een van die grote leren fauteuils. Het is natuurlijk geen goedkope studieplek, omdat je af en toe een drankje moet bestellen. Maaltijden hebben ze ook niet voor studentenbeurzen, maar hun steaks zijn niet te versmaden. Een aanrader voor af en toe.
Een favoriet café van mij is De Korte Golf in de Reguhersdwarsstraat. Het heeft meerdere verdiepingen zodat je alles, over de balustrade hangend, kunt overzien. Je kunt er poolen en dansen. Wat wil je nog meer? Een aantrekkelijk café betekent voor mij dat ik er bekenden tegenkom. In de Korte Golf zie ik altijd wel een paar vrienden. Ik weet ook nog wel een paar leuke kroegjes in de Pijp, zoals Gambrinus en de Pilsvogel. Dat zijn echt van die Pijpcafés: leuke sfeer en gezellige mensen." Annemieke: "Soms ga ik wel naar een 'seventies en eighties danceparty' in Dansen bij Jansen. Ik ben tamelijk tuttig met muziek, lang niet alles vind ik leuk. Maar muziek uit de jaren zeventig en tachtig vind ik geweldig, dan kan ik alle liedjes moeiteloos meezingen. Maar de Heinekenhoek op het Leidseplein zou ik iedereen afraden. Laat je niet verleiden door de leuke loca-
tie, want het is er ongezellig en de bediening is slecht. D a n kan je beter bij Reijnders gaan zitten aan hetzelfde plem. K u n je lekker vanachter het raam kijken naar wat er voorbij komt." Hanneke: "Het Pakhuis in de Voetboogstraat vind ik nog altijd de beste plek om lekker en goedkoop te eten. Het is weliswaar de categorie 'patat met saté', maar het is kwalitatief goed en je krijgt er een flinke salade bij. Je moet wel lang wachten, dus het is niet geschikt als je haast hebt." Annemieke: "Aan de overkant bij de Schutter kun je lekker falafel eten, dat is een tip voor vegetariërs." Hanneke: "Dan moet ik nog even café Vertigo noemen in het Vondelpark. Prachtige locatie en een heel groot terras, voor op een mooie dag. E n in 'Koffie Verkeerd' in de Utrechtsestraat heb ik het lekkerste broodje van mijn leven gegeten."
;KSi(Sv^.i;.^.,^Sv
Mechteld van Koeverden Brouwer en Florian Allaart: 'Odeon is zo'n mooi oud gebouw.'
(
Mechteld van Koeverden Brouwer, studente rechten, en Florian Allaart, student scheikunde, organiseren de maandag van de Idee-week Tips: • Odeon Theater, Singel 460, 6249711 • Café De Tap, Prinsengracht tel. 6229915
tel. 478,
Florian (20): "Als ik uitga, sjouw ik meestal langs wat cafeetjes. Soms ga ik met een groepje vrienden naar Odeon. Het is zo'n mooi oud gebouw. Bovendien zijn er drie verdiepingen waar verschillende muziek wordt gedraaid. Voor
elk wat wils dus. Mechteld (21): "Odeon vind ik ook heel leuk. vu-feesten worden vaak daar gehouden, dus eerstejaars studenten zullen er zeker komen. Daarnaast ga ik graag naar concerten in Paradiso. Maar mijn tip is café De T a p op de Prinsengracht. Beneden is het bargedeelte, daar kun je aan de bar hangen om te kletsen Boven is ruimte om rustig te zitten. Op vrijdag- en zaterdagavond is het er wel superdruk."
Marko Barendregt en Suzan Terwij, beiden studenten psychologe, organiseren de excursies van de Ideeweek op woensdag Tips: • Het Leidseplein • Proeflokaal De Zotte, Raamstraat 29 hs, tel. 6268694 • Café Weber, Mamixstraüt 397, tel. 6634385 • The Movies, Haarlemmerdijk 161, tel. 6267069
Hanneke van Reuier (I.) en Annemieke Schaefer: 'Three Sisters op het Rembrandtplein is een prettig café waar je overdag rustig kunt studeren.'
Marko (24): "Het Leidseplein is het gezelligste, levendigste plein van Nederland. D e straatartiesten die er vaak optreden geven het extra sfeer. Als ik uitga met vrienden, spreek ik altijd daar in de buurt af. Soms in Café De Zotte, waar ze 101 soorten Belgisch bier verkopen Bovendien kunt je er lekker eten voor weinig geld. Een andere tip is Hoopman, ook omgeving Leidseplein. Iedereen moet het natuurlijk zelf weten, maar in de IT zul je mij niet zien. D e scene, dat extravagante, spreekt me helemaal niet aan." Suzan (24): "Café Weber is een lekker café om na te praten na een film. Ze hebben er van die lekkere stoelen en heerlijke Freud-sofa's. Ook sfeervol is T h e Movies. Dat is een bioscoop, maar er is ook een heel gezellig en knus café."
Marko Barendregt en Suzan Terwij plein van Nederland.'
Deze tekst is geautomatiseerd gemaakt en kan nog fouten bevatten. Digibron werkt
voortdurend aan correctie. Klik voor het origineel door naar de pdf. Voor opmerkingen,
vragen, informatie: contact.
Op Digibron -en alle daarin opgenomen content- is het databankrecht van toepassing.
Gebruiksvoorwaarden. Data protection law applies to Digibron and the content of this
database. Terms of use.
Bekijk de hele uitgave van maandag 24 augustus 1998
Ad Valvas | 704 Pagina's