Ad Valvas 2008-2009 - pagina 221
15
AD VALVAS 18 DECEMBER 2008
Ronald Evers werd door een fout slechts tweede in de finale van de Traders Trophy. "Op een gegeven moment had ik niet meer door of ik nou in real time of fake time zat te werken. Bleek het real time te zijn, terwijl ik dacht dat ik nog wel even de tijd had. Maar ik moest juist als de wiedeweei^a gaan afbouwen."
Feest in Het Feest van Joop. Aan bier, wijn en pepernoten geen gebrek.
Jacob van Velzen en Fons Duin weten wat het beste medicijn tegen een absintkater is: bier.
I
ets later op de avond, om tien over tien om precies te zijn, staan w^e voor de deur van café Het Feest van Joop in de Lange Leidsedwarsstraat. Het sinterklaasfeest van juridische faculteitsvereniging QjSDBD begint daar langzaam op gang te komen Bestuvirslid Barry Kenbeek komt ons persoonlijk verwelkomen "Het wordt een gewone borrel vanavond, hoor. We hebben vier keer per jaar een echt feest in de Jimmy Woo, maar dit is meer een avond waarop mensen even rustig een biertje komen drinken." Het groepje van top tot teen in glinsterende feestkledij gestoken meisjes dat op dat moment binnenkomt, lijkt daar anders over te denken "Tja, rechtenstudentes hè", becommentarieert Barry trots. Nienke is ondertussen een charmeoffensief begonnen bij de andere bestuursleden "Zeg, jullie hebben toch gratis drankbonnen voor leden'' Wij zijn dan wel geen leden, maar toch." Terwijl we schaamteloos onze gratis drankjes bestellen wagen de eerste rechtenstudenten om ons heen een voorzichtig danspasje. Onder hen zijn Jacob van Velden en Fons Duin, die een wat verdwaalde indruk maken. Dat komt doordat ze gisteren ook al een feestje hadden. "Ik heb nog een kater van de absintborrel", verduidelijkt Fons Hij moet schreeuwen om zich verstaanbaar te maken, want de muziek staat zo hard in Het Feest van Joop dat praten niet de bedoeUng lijkt. Ongeveer op dezelfde mamer komt er een soort van gesprek op gang met Laurens van Beek, die een beetje eenzaam op de dansvloer staat "Ik hoopte dat er meer eerstejaars zouden zijn, maar ze zitten zeker allemaal thuis te leren." Na nog een drankje en een paar handjes pepemoten besluiten we de volgende kroeg op te zoeken Jammer wel dat we Sinterklaas gemist hebben, want volgens het bestuur kon die elk moment arriveren.
N
a nog een kwartiertje door de regen en sneeuw kunnen we weer lekker opwarmen in café Heffer achter de Beurs van Berlage, waar de Financiële Studievereniging Amsterdam (FSA) een borrel houdt. Het is aangenaam warm en redehjk rustig in het voormaUge accijnshuis bij de oudste brug van Amsterdam, maar het bhjkt dat we de storm net gemist hebben. Bestuurslid Marion Heijmans is nog maar nauwelijks van de opwinding bekomen. "Net stonden we hier nog met z'n allen naar de NOS te kijken, want ons project was op tv de Traders Trophy'" Het bUjkt te gaan om een soort Idols voor studenteffectenhandelaren, oftewel So you think you can trade. Studenten uit het hele land moesten het tegen elkaar opnemen, en vanmiddag was de finale op het Beursplein. We blijken het genoegen te hebben om de ruimte te delen met de nummer 2 van Nederland Ronald Evers. Marion "Die is ook nog lid van onze congrescommissie! De eerste plaats is ook naar een FSA'er gegaan, maar die is passief hd. Maar al met al zijn we behoorlijk trots, ja." Ook de andere actieve leden zijn behoorlijk trots, onder wie commissielid Michael Beemer, die niet meer heel helder uit zijn ogen kijkt. "Het ging echt fantastisch vandaag. Wij zijn tevreden en de sponsors zijn blij, beter kan het niet toch?" Vanwege het project zijn veel van de aanwezigen vanavond in pak Zo niet Teun van der Velden, die een katoenen vest draagt met daaronder een T-shirt met soort kip erop Respect kan hij dan ook afdwingen met zijn positie. "Ik ben de penningmeester van FSA", zegt hij trots "De belangrijkste functie eigenlijk, zeker op een avond als deze " Hij wordt opnieuw van bier voorzien door collega-bestuurslid Eric van Breemen, die wel een jasje draagt en zijn ogen ook al met meer helemaal open lijkt te kunnen houden "Heeft iemand je al verteld dat er vandaag een FSA-project op tv IS geweest'""
Stephanie Hamming en Hanneke Kisteman zitten in de reiscommissie van QBD. Ze hebben het heel druk, want binnenkort gaan ze met dertig mensen in één week naar Straatsburg, Barcelona EN Geneve. Vanwege de harde muziek weet uw verslaggever daar het fijne verder ook niet van.
i
FSA-voorzitter Boudewijn Siliakus heft het glas met actieve leden Mark Schreuder en Frank Groot. Mark, in het midden, zat bij de beste zes van de Traders Trophy. 'Ik blijk toch wat te kunnen.'
Ondanks de kou is het buiten voor de deur drukker dan binnen. 'Waarom wij hier buiten staan? We zijn van de feestcommissie en we willen effe rust.'
Yvon Akveid en Roos Rijtsema behoren tot de schaarse vrouwelijke leden van FSA. Yvon: 'De financiële wereld is sowieso meer een mannenwereld, dus daar bereidt zo'n vereniging je dan wel op voor.'
11
Deze tekst is geautomatiseerd gemaakt en kan nog fouten bevatten. Digibron werkt
voortdurend aan correctie. Klik voor het origineel door naar de pdf. Voor opmerkingen,
vragen, informatie: contact.
Op Digibron -en alle daarin opgenomen content- is het databankrecht van toepassing.
Gebruiksvoorwaarden. Data protection law applies to Digibron and the content of this
database. Terms of use.
Bekijk de hele uitgave van maandag 25 augustus 2008
Ad Valvas | 538 Pagina's