Ad Valvas 2009-2010 - pagina 23
ad valvas lo september 2009
Vakken vullen of afhankelijk zijn van een studiebeurs? Sommige studenten piekeren er niet over. Ze beginnen een eigen bedrijf. TEKST: FLOOR BAL FOTO: MC-VU/PETER VALCKX
STUDENT Omid Majidpour BEDRIJF SSM International
> Ken je een student met een eigen bedrijf > Of wil je zelf aan Student Bedrijf meedoen'? Mail dan naar fbal@advalvas vu.ni
Leeftijd 20 jaar Studie Bachelor International business administration
studentbedrijf 7
is dat ze het niet kunnen downloaden of bij de Virgin-megastore kunnen kopen, dat maakt het exclusiever. Van The Juice Crew EP zijn er 350 exemplaren uitgebracht die binnen 48 uur uitverkocht waren."
Het begin "Als tiener luisterde ik veel naar hiphop, soul en funk uit de jaren tachtig en negentig. Ik schreef voor een hiphopmagazine en werkte als dj, waardoor ik veel contacten had. Ik besefte dat er nog veel muziek uit het gouden tijdperk moest liggen. Artiesten mochten toen maar maximaal vijftien tracks op een plaat zetten, maar ze maakten er wel vijftig. Ik benaderde Amerikaanse artiesten met de vraag of ze nog wat hadden. Al snel bleek dat ze helemaal niet wisten dat daar nog interesse voor was. Op mijn zeventiende kwam onder andere door mijn netwerk de eerste plaat uit met niet eerder uitgebrachte tracks van Amerikaanse muzikanten. Tegenwoordig ben ik een soort consultant, ik bemiddel tussen platenlabels en denk mee over de marketing. Sinds kort heb ik ook een eigen platenlabel."
Daar heb ik voor gespaard. Ik werk op basis van commissie en krijg tussen de vijfentwintig tot vijftig procent van de opbrengst. De platen kosten tussen de 25 en 100 euro."
Het gouden idee "Vinyl is niet meer in trek bij het grote publiek, maar er zijn wel mensen die graag collector's items kopen. Het is erg belangrijk voor hen dat de muziek daarop nooit eerder is uitgekomen en dat zij een van de weinigen zijn die het hebben. Het voordeel
Tijd "Tijdens een project ben ik daar minstens vijftien uur per week mee bezig. De meeste tijd gaat in vergaderen zitten. Dan spreek ik via videoconference met mensen uit de Verenigde Staten en Japan. Dat is altijd op absurde tijdstippen middenin de nacht. Tot nu toe
Omzet "Mijn startkapitaal heb ik bij elkaar gesprokkeld. De startkosten, zoals die voor de website en corporate design, waren 2500 euro.
'Ik vergader altijd op absurde tijdstippen middenin de nacht'
heeft mijn bedrijf geen negatieve invloed op mijn studie. Ik doe ook mee aan het honoursprogramma, daarvoor moetje gemiddeld een zeveneneenhalf staan. Onlangs heb ik de Echoaward voor de beste allochtone student van Nederland gewonnen. Daarbij kijken ze niet aUeen naar je studieresultaten, maar ook naar je andere activiteiten." Probleem "Toen ik hiermee begon, was ik vijftien. Wanneer zakelijke contacten me toen voor het eerst ontmoetten, viel hun mond open omdat ik zo jong was. Meestal zei ik dat ik iemand ben die kansen grijpt. Amerikanen vinden dat prachtig." Studie "Veel van wat ik bij mijn studie leer, zoals accounting methoden en het maken van financiële spreadsheets, kan ik ook weer bij mijn bedrijf gebruiken. Vorig jaar moest ik voor een vak een businessplan schrijven, daarvoor heb ik dus mijn eigen bedrijf gebruikt." Toekomst "Na mijn studie ga ik van mijn bedrijf geen fulltime baan maken Ik wü het liefst een master in de Verenigde Staten gaan doen en daarna in het buitenland gaan werken. Mijn bedrijf geeft me de middelen, waarmee ik die vervolgstudies kan betalen. 88M International is een bijbaan en een hobby, meer niet."
Deze tekst is geautomatiseerd gemaakt en kan nog fouten bevatten. Digibron werkt
voortdurend aan correctie. Klik voor het origineel door naar de pdf. Voor opmerkingen,
vragen, informatie: contact.
Op Digibron -en alle daarin opgenomen content- is het databankrecht van toepassing.
Gebruiksvoorwaarden. Data protection law applies to Digibron and the content of this
database. Terms of use.
Bekijk de hele uitgave van maandag 31 augustus 2009
Ad Valvas | 474 Pagina's