Ad Valvas 2010-2011 - pagina 291
uit! 13
ld valvas 3 maart 2011
Onder redactie van Kameni4 Griffioen: Dick Roodenhurg
loer live! I Paradiso is dit weekend de slotmanifestatie 'an Platteland als Podium. Het klinkt [iisschien met hot, maar het programma met loerendisco is 'onthutsend! En erg goed'.
lts met boeren?Iets met boeren, inderdaad. Joeren in films, boerendansen, boereneten en Deren op tractors. anwege Boer zoekt vrouw. Is natuurlijk el een beetje zo. Maar nu is het live! Altijd . eens een boer in het echt wülen zien? aterdagochtend om elf uur komen ze op :actoren de stad binnenrijden. Nieuwe en oude ik bedoel oldtimers. >ké...?? En je kunt boerenmaaltijden eten. unch en diner op zaterdag (betaald) en ontbijt p zondag (gratis na aanmelden). Er wordt ook ver eten gesproken. Over kweekvlees. lat klinkt smerig. Ja, maar over een paar jaar et je niets anders meer. Denk ik. Kweekvlees vlees uit een schaaltje. Dat dus niet meer aan len dier vastzit. Er hoeft niets of niemand voor ;edood te worden. Zaterdag om kwart voor ee in de Grote Zaal. oem je dat cultuur? Eigenlijk wel, ja. Maar I draaien ook een paar uitstekende films ver het agrarische leven. Jos de Putters assieke documentaire Het is een schone dag '.eweest, over zijn ouders. Of La vie moderne, ver Franse weemoed naar het traditionele oerenbestaan. En We Feed the World laat zien loe het er tegenwoordig aan toegaat in de 'oedselindustrie. Onthutsend! En erg goed. ïn waar blijft het boerendansen? Bij Ie afsluiting natuurlijk. Zaterdag een chuurfeest, met theatrale optredens tussen Ie dj's door en tapdansers op klompen. En ondag Boerendisco, met 'moddervette disco' :n 'klompenhouse'. Of anders ga je naar het nuziektheater (met diner) Machine Agncole. KD)
De meesters van Ghibli Te weinig mensen kennen Ghibli, de grootste en beste animatiestudio van Japan dat op zijn beurt het grootste en beste animatieland is na de 'Verenigde Staten. De grootste en beste filmmaker van GhibU (en van heel Japan) is Hayao Miyazaki. Zijn films worden in Japan beter bezocht dan Avatar en Titanic. In de Nippon boxoffice aUer tijden staat Spirited Away (2001) op nummer 1, naast My Neighbor Totoro (1988) de mooiste van zijn films. De Melkweg geeft een prachtig overzicht van Ghiblifilms met, naast Miyazaki's films, ook het hartverscheurende en bloedserieuze oorlogsdrama Grave of the Fireflies (Isao Takahata, 1988). Wat meer voor kinderen zijn Ponyo (Miyazaki, 2008) en The Gat Returns (Hiroyuki Morita, 2002), maar Takahata's Pompoko (1994) is dan weer heerlijk van alles wat. Het is een andere animatietraditie dan de westerse, waar je even aan moet wennen. Maar dan is er ook een hele wereld te ontdekken. (KD) Japanse anime: Studio Ghibli draait van 9 t/m 30 maart in de Melkweg. Kaartjes: 7 euro, met korting: 6 euro. Voor het programma: melkweg.nl.
be slotmanifestatie van Platteland als Podium is bp zaterdag 12 en zondag 13 maart in Paradiso tie voor het programma: plattelandalspodium.nl.
1
i.4^Jj|['
H^HMiBlBiHawHB
thuis
MijMflBwBfll
fflHïïïïïïn
ammie... Thriller begint bij afgesneden oor ;arnalen roket Ie hebt niet in Amsterdam gewoond als je nooit een garnalenkroket van Holtkamp op de Vijzelgracht hebt gegeten. Tot nu |toe was het een mysterie hoe Holtkamp z'n garnalenlekkemij maakte. Maar nu geeft de gepensioneerde Cees Holtkamp zijn keukengeheim (en andere!) eindeüjk prijs Bn zijn culinaire biografie De Bankethakker Je biografie (35 euro) is uitgegeven bij de Kookboekhandel op de Haarlemmerdijk. Nu al een klassieker. (FvE] Op foodtube.nl staan enkele filmojes van de meester, inclusief eentje over zijn garnalenkroket.
Het Fümhuis Griffioen draait elke maand een klassieker, met dit seizoen de nadruk op wat recenter werk. Voor maart staat Blue Velvet van David Lynch op het programma, in aprU en mei respectievelijk Lola Rennt en De Aanslag. De films van David Lynch kenmerken zich door een mysterieuze, stirrealistische sfeer. Zijn debuut Eraserhead liet je achter met een gevoel van onbehagen en ik moet bekennen dat ik halverwege Muïhoïland Dnve afhaakte. Blue Velvet echter, is goed te volgen maar niet minder vervreemdend dan zijn overige werk, waaronder natuurlijk ook de televisieserie Tiuin Peaks. In de buitenwijk van een idyllisch stadje vindt Jeffrey Beaumont (Kyle MacLachlan) op een dag een afgesneden oor. Voordat hij het beseft, raakt hij verzeild in een wereld van gewelddadige erotiek en criminaliteit. Het verhaal ontrafelt zich rond de emotioneel labiele nachtclubzangeres Dorothy Vallens (Isabella RosseUini) en de aan drugs verslaafde, gevaarlijk psychotische Frank Booth (Dennis Hopper). Kiest Jeffrey voor de American Dream of neigt hij naar de schaduwzijde? Blue Veluet is een thrUler als een wakende droom. (DR)
Blue Velvet: vr 11 maart, 19.30 uur, Kaartjes 5 euro (voor studenten), 6 euro (medewerkers VU), Filmhuis Griffioen, Uilenstede Amstelveen, griffioen.vu.nl.
Deze tekst is geautomatiseerd gemaakt en kan nog fouten bevatten. Digibron werkt
voortdurend aan correctie. Klik voor het origineel door naar de pdf. Voor opmerkingen,
vragen, informatie: contact.
Op Digibron -en alle daarin opgenomen content- is het databankrecht van toepassing.
Gebruiksvoorwaarden. Data protection law applies to Digibron and the content of this
database. Terms of use.
Bekijk de hele uitgave van maandag 30 augustus 2010
Ad Valvas | 476 Pagina's