1956 Geloof en Wetenschap : Orgaan van de Christelijke vereeniging van natuur- en geneeskundigen in Nederland - pagina 49
PERSONALIA
33
aan Bassand '), keizerlijk lijfarts te Wenen, door mij in vertaling gebracht, uitkomen. De collectie-Boerhaaviana m Leningrad had spoedig mijn aandacht getrokken Voor den oorlog was, op initiatief van wijlen E. Cohen, een goed bewerkte Catalogus ervan uitgekomen Hoe de verzameling daar terecht kwam, is door mij onder andere m de Almanak van het Studentencorps der Vrije Universiteit 1955 uiteengezet ^). Het lag voor de hand te trachten over deze collectie meer te weten te komen Pogingen per brief leden aanvankelijk schipbreuk Toen ik echter een uitnodiging tot een studiereis naar de Sowjet-Unie ontving, zag ik mijn kans schoon en aanvaardde ik die gaarne Op 7 september 1955 werd ik m de Militair-medische Kyrow-Academie te Leningrad zeer hartelijk ontvangen De hele collectie lag klaar, en ik mocht uitzoeken, van welke documenten ik miicro-films wenste Een fraaie, kostbare anatomische atlas kreeg ik van prof. Maximenkow als aandenken ten geschenke. Veel spoediger dan ik verwacht had, nog vóór het einde van het jaar, v/aren de gevraagde micro-films m Nederland. De kosten van vervaardiging zal de Vrije Universiteit vergoeden door d e zending van een verzameling m Nederland gedrukte wetenschappelijke medische werken De bewerking van dit materiaal zal vele jaren kosten Alléén zal ik het niet kunnen Daarvoor is het te rijk Maar het stemt tot grote voldoening en erkentelijkheid, dat de royaliteit der Russische collega's het mogelijk hebben gemaakt, dat de Leningrad'se Boerhaaviana nu ook m Nederland kunnen worden bestudeerd. GAL.
Versonalia Dr. C. C. W. J. HIJSZELER DIRECTEUR RIJKSMUSEUM TWENTHE Met ingang van 1 januari 1956 is benoemd tot directeur van het Rijksmuseum Twenthe dr C. C W. J Hijszeler Nadat dr Hijszeler ongeveer acht jaren als assistent van prof. dr Van Giffen had medegewerkt aan oudheidkundig bodemonderzoek, werd hij m 1938 benoemd tot conservator van genoemd museum, en thans volgt hij de afgetreden dr J. H. van Heek als directeur op Over zijn belangwekkende prehistorische onderzoekingen van het Usselerveen hield hij in maart 1955 voor onze vereniging een interessante voordracht (zie Geloof en Wetenschap, 55e j a a r g , p. 109) Van harte wenst de redactie dr. Hijszeler geluk met zijn benoeming.
J. VERSEVELDT. 2) 3)
Hermanm Boerhaave Epistolae ad Joannem Baptistum Bassand, Medicum-caesareum. Vmdobonae 1778. Boerhaave's naam en neven in Rusland. Almanak Studentencorps V. U. 1955, p. 274.
Deze tekst is geautomatiseerd gemaakt en kan nog fouten bevatten. Digibron werkt
voortdurend aan correctie. Klik voor het origineel door naar de pdf. Voor opmerkingen,
vragen, informatie: contact.
Op Digibron -en alle daarin opgenomen content- is het databankrecht van toepassing.
Gebruiksvoorwaarden. Data protection law applies to Digibron and the content of this
database. Terms of use.
Bekijk de hele uitgave van zondag 1 januari 1956
Orgaan CVNG Geloof en Wetenschap | 356 Pagina's
Bekijk de hele uitgave van zondag 1 januari 1956
Orgaan CVNG Geloof en Wetenschap | 356 Pagina's