Vrije Universiteitsblad 1952 - pagina 46
heid, barmhartigheid en waarheid klaarlijk schijnt, heiligen, roemen en prijzen. Daarom is er de Vrije Universiteit. Maar dat moeten we dan ook grondig weten, dat het zo met haar staat. Evenals het een wonder is, dat we God onze Vader mogen noemen en dat Zijn Naam op aarde is geopenbaard, zo is ook onze Vereniging en onze Stichting voor Hoger Onderwijs op Gereformeerden grondslag, die van haar uitgaat, een wonder Gods. Ik zie geen anderen grond, waarom we voor haar bidden en offeren en haar in stand houden. Maar daarom zullen we dat ook met al onze krachten doen. Niet alleen zo nu en dan eens, als een speciale actie ingeluid wordt, maar regelmatig en ononderbroken. Als we maar blijven dicht bij onzen'God en maar veel en vurig bidden, opdat met de verrassende uiterlijke groei, de groei in de diepte gepaard gaat en het al onze professoren en ook al onze studenten maar om den Naam des Heren te doen zij; en wij allen, om dien Naam van God alléén! En als wij in onze activiteit en offervaardigheid geen ogenbHk verslappen, opdat waarlijk alleen des Heren Naam verheven zij en Jezus Christus onze Koning al de eer, al de aanbidding ontvange.
Studentenb
ijdrage
De studenten van de Vrije Universiteit waren niet alleen vertegenwoordigd door Senaatsleden van het
Studentencorps en van de Vereniging van vrouwelijke studenten, doch ook de Vereniging 'Societas Artis Amantium Universitatis Liberae' (S.A.U.L.) werkte mee. Een van haar leden, de Heer W. G. Eilander, zorgde voor declamatie. Helaas kon Mejuffrouw E. J. Bik, die een muzikale bijdrage zou leveren, niet aanwezig zijn. De V.U.dagen 1952 liggen achter ons. De herinnering er aan blijft, want alles wat gehoord en gezien werd heeft bij de bezoekers een indruk achtergelaten, die aiet licht kan worden vergeten. De RegelLngscommissie en de Logiescommissie hebben door hun voorbereidend werk aan de goede gang van zaken een groot aandeel gehad. Het dankwoord dat de voorzitter aan deze beide en voorts aan de ordecommissarissen en allen die hadden mee gewerkt, wijdde, was ten volle verdiend. En niet minder de hulde, die door den presidentdirecteur, Mr G. H. A. Grosheide, aan het einde van de vergadering aan den voorzitter werd gebracht voor zijn uitnemende leiding van de Jaarvergadering. Een gemeenschappelijke maaltijd, waaraan belangstellenden zich tenslotte verenigden en waaraan ook de sprekers van beide dagen als gasten van Directeuren aanzaten, besloot de prachtige samenkomsten.
DE VRIJE LEERGANGEN
Uitgaande van de samenwerkende Christelijke Onderwijsorganisaties
Opleidingen voor de akten Middelbaar Onderwijs Lichamelijke Opvoeding Nederlands A en B Engels A en B Frans A en B De /essen worden gegeven te Amsterdam, voor //chome/i/ke opvoeDuits A ding dagelijks overigens bij voorkeur Zaterdagmiddags of 's avonds. Bij voldoende belangstelling kunnen ook elders leergangen geopend Geschiedenis worden.Vraagt uitgebreid leerplan (afd. Talen enz. ofafd.lich.opv.) Staathuishoudkunde aan het bureau derSticlitingpla Vrije Unlversiteit,Kelzersgracht166 Staatsinrichting Amsterdam-C. Handelswetenschappen Prof. D r Fokkema, ceetor 2298
Deze tekst is geautomatiseerd gemaakt en kan nog fouten bevatten. Digibron werkt
voortdurend aan correctie. Klik voor het origineel door naar de pdf. Voor opmerkingen,
vragen, informatie: contact.
Op Digibron -en alle daarin opgenomen content- is het databankrecht van toepassing.
Gebruiksvoorwaarden. Data protection law applies to Digibron and the content of this
database. Terms of use.
Bekijk de hele uitgave van dinsdag 1 januari 1952
VU-Blad | 64 Pagina's