Vrije Universiteitsblad 1957 - pagina 158
DeV.U.enZuid-Afrika
Sedert het verschijnen van het vorige V.U.-blad ziju er op het moment, dat wij dit schrijven, twee Zuidafrikaanse theologen aan de Vrije Universiteit gepromoveerd. Zij, die interesse hebbeu voor het kerkelijke leven in dat land en de verbindingen daarvan met Nederland, wijzen wij op de dissertatie van Dr. B. J . Odendaal. die bij Prof. Dr. D. Nauta promoveerde: Die kerklike betrekkinge tussen Suid-Afrika en Nederland, 1652-1952 veral met betrekking tot die Ned. Geref. Kerk". In de afgelopen cursus hebben twee hoogleraren van de Vrije Universiteit Zuid-Afrika uezocht nl. prof. dr. A. Stolk én prof. dr.
K. H. Voous. Door hun verblijf aldaar is er in dat land weer eens de aandacht op gevestigd, dat de V.U. niet alleen voor theologen van belang is. Op het ogenblik bevindt zich trouwens een Zuidafrikaanse econoom in Amsterdam ter voorbereiding van een promotie aan de jonge economische faculteit van onze universiteit. Niet alleen hoogleraren maken tegenwoordig reizen naar het buitenland om internationale contacten te onderhouden. Op uitnodiging van de Zuidafrikaanse Studentenbond bracht de heer H. J. Brinkman, in het cursusjaar 1955/56 rector van het studentencorps en president van de studentenraad, een bezoek van
aanmelding van leden, donateurs en begunstigers van verhoging van contributie
ruim zes maanden aan Zuid-Afrika. Het spreekt vanzelf, d a t hij bij zijn rondreis langs de universiteiten en hogescholen aldaar zoveel mogelijk heeft nagegaan hoe de studenten er denken over de Vrije Universiteit en op welke manier het contact nog zou kunnen worden verbeterd. In December en Februari zal men aan de Vrije Universiteit kennis maken met groepen studenten van overzee, die een rondreis zullen maken door Europa. De Commissie voor de Buitenlandse Betrekkingen zal er voor zorgen, dat zij bij die gelegenheid een goede indruk ' kunnen krijgen v-an-de-yrjjp Universiteit. Het mooiste middel van contact blijft studie van buitenlandse studenten aan de Vrije Universiteit. Daarom zijn wij blij, dat er bij de ongeveer 100 buitenlandse studenten, die ook voor deze cursus weer aan de V.U. zijn ingeschreven, Zuid-Afrika even sterk vertegenwoordigd is als de vorige jaren het geval was.
N.V. SALM-KIPP
aanvragen om spaarbusjes
toezending van giften,
adreswijzigingen
aan Het Bureau der Vrije Universiteit Keizersgracht 166, Amsterdam-C, Telefoon 32233., 45647, 44052. Poslairorekening 6327, Bankier: Kas-Associatie I'^. V.
BECKMAN Spectrofotometers en p H meters Sartorius balansen Reagentia
legaten Voor testamentaire beschikking tvordt de aandacht gevestigd op de naam der Vereniging:
Laboratorium glaswerk Laboratorium instrumenten
„De Vereniging voor Hoger Onderwijs op Gereformeerden grondslag te Amsterdam".
•
Statuten goedgekeurd bij Koninklijk bestuit van 12 Februari 1879 (No. 23) en de latere wijzingingen goedgekeurd bij Koninklijk besluit van 25April 1903 (No.118); 21 December 1908 (No. 1255); 26 Mei 1924 (No. 93) en 9 November 1936 (No. 27).
Keizersgracht 642-&44, Amsterdam-C. Telefoon 35625, 43365, 46305
2734
Deze tekst is geautomatiseerd gemaakt en kan nog fouten bevatten. Digibron werkt
voortdurend aan correctie. Klik voor het origineel door naar de pdf. Voor opmerkingen,
vragen, informatie: contact.
Op Digibron -en alle daarin opgenomen content- is het databankrecht van toepassing.
Gebruiksvoorwaarden. Data protection law applies to Digibron and the content of this
database. Terms of use.
Bekijk de hele uitgave van dinsdag 1 januari 1957
VU-Blad | 160 Pagina's