Vrije Universiteitsblad 1966 - pagina 142
Overzichtsfoto van het academisch ziekenhuis der Vrije Universiteit kelder gebouwd. Voor het cyclotron is een afzonderlijk gebouw verrezen; het gaat hier om het onderzoek naar de bouw van de kernen van atomen. De bouw- en inrichtingskosten bedroegen tot dusver ruim 48 miljoen gulden. De paalfundering is berekend op een mogelijk in de toekomst noodzakelijke uitbreiding met twee etages.
omvat een sporthal — vloeroppervlak 28 bij 42 meter; inwendige hoogte 9 meter — en ruimten voor o.m. gymnastiek, judo, schermen, tafeltennis en een cantine. De totale inhoud is 22.800 kubieke meter; het vloeroppervlak 2500 vierkante meter. De bouw- en inrichtingskosten bedragen ongeveer 2,3 miljoen gulden.
Huisvesting studenten
Provisorium
Acht flatgebouwen (drie hoog- en vijf laagbouwblokken van resp. 7 en 3 bouwlagen) bieden woongelegenheid aan 684 studenten. Per etage zijn er voor veertien of zestien studenten eigen kamers, op iedere etage bevinden zich was- en doucheruimten en een ontbijt- en lunchkeuken.
Het in twee bouwlagen uitgevoerde provisorium is in een recordbouwtijd van nauwelijks een half jaar tot stand gekomen. De circa 220 ruimten (inhoud van dit tijdelijke gebouw: 31.500 kubieke meter; vloeroppervlak 10.000 vierkante meter) bieden huisvesting aan de faculteiten der godgeleerdheid, rechtsgeleerdheid en economische wetenschappen, aan de centrale interfaculteit, aan de centrale bibliotheek en aan het bureau der universiteit.
Dit project kostte aan bouw- en inrichting ongeveer 8 miljoen gulden. De flats zijn door architect Leo de Jonge in een parkachtige omgeving gesitueerd. Men heeft plannen om op dit terrein nog drie grote dubbele torenflats van dertien verdiepingen te bouwen, die plaats zullen bieden aan 1092 studenten; hierbij wordt dan ook aan gehuwde studenten gedacht. Annex aan deze gebouwen is een soort van gemeenschappelijk sociëteitscomplex gepland. Sporthal Het sportgebouw (architect Leo de Jonge)
De ingebruikneming van het provisorium, dat dienst zal doen totdat het nog te bouwen hoofdgebouw der universiteit gereed is, betekent een forse stap in de richting van een volledige concentratie der universiteit op het terrein in Amsterdam-Buitenveldert. Alleen de scheikunde, de faculteit der letteren en die der sociale wetenschappen zijn nu nog elders in Amsterdam-Zuid gevestigd. A. J. K.
m JW'-
Deze tekst is geautomatiseerd gemaakt en kan nog fouten bevatten. Digibron werkt
voortdurend aan correctie. Klik voor het origineel door naar de pdf. Voor opmerkingen,
vragen, informatie: contact.
Op Digibron -en alle daarin opgenomen content- is het databankrecht van toepassing.
Gebruiksvoorwaarden. Data protection law applies to Digibron and the content of this
database. Terms of use.
Bekijk de hele uitgave van zaterdag 1 januari 1966
VU-Blad | 201 Pagina's