VU Magazine 1998 - pagina 372
Madagascar
Living bridges
De zeboe als gids door heden
De bewoonde brug; verleden, heden
en verleden
en toekomst
Afrika Museum, Postweg 6, Berg en Dal.
Nederlands
Tel. (024) 6 84 12
Museumpark 25, Rotterdam.
II.
Primeur van een internationale expositie gewijd aan dit grote eiland dat 400 kilometer uit de kust van Oost-Afrika is gelegen. Niet alleen aandacht voor de rijke natuur van het land, maar ook voor de boeiende geschiedenis en de cultuur. Rode draad in deze tentoonstelling is de zeboe, het Madagaskische buitrund. Tot en met I november.
D e stad d o o r de j a r e n De geschiedenis van Amsterdam 1880-1998 Amsterdams Historisch Museum, Kalverstraat 92, Amsterdam. Tel. (020) 5 23 18 22.
Een groots opgezette tentoonstelling over de meest recente geschiedenis van de hoofdstad. De bezoeker beleeft de geschiedenis van deze bruisende eeuw tijdens een wandeling door de tijd en de stad. Tot en met i november.
M i n n a a r van het 'schoone' b o e k M.R. Rademacher Schorer (1888-1956) Museum van het boek / MeermannoWestreenianum, Prinsessegracht 30, Den Haag. Tel. (070) 3 46 27 00.
Een representatieve selectie uit de collectie bibliofiele boeken en privatepress-uitgaven uit de periode 1890 tot 1950, die deze Utrechtse verzamelaar en genereus mecenas op het gebied van de boekkunst, opbouwde en na zijn dood naliet aan dit Haags museum. Tot en met 22 november.
D e schat van S i n t - V i c t o r
Middeleeuwse kunst uit Xanten Museum Catharijne Convent, Nieuwegracht 63, Utrecht Tel. (030) 2 31 38 35.
Middeleeuwse topstukken uit de vermaarde dom in het Duitse Xanten, dat als een Romeinse nederzetting werd gesticht. Unieke kerkschatten uit de zesde tot de zestiende eeuw, waaronder handschriften, reliekhouders, altaargerei en liturgische gewaden, verblijven tijdelijk in Utrecht. Tot en met 22 november.
wcs
SEPTEMBER/OKTOBER
Architectuurinstituut,
Tel. (OIO) 44 01 200.
Bruggen dienen niet alleen als middel om met droge voeten aan de andere kant van een waterweg te komen. Daarnaast hebben ze tot de verbeelding van architecten gesproken als fort, dam, markt, gevangenis en zelfs als ziekenhuis. Ondanks de lage en rijke bruggentraditie komt de bebouwde brug in ons land maar weing voor. Reizende tentoonstelling met maquettes, die in de nevenexpositie 'Bouwen over water' wordt aangevuld met Nederlandse voorbeelden uit de eigen collectie van het NAi.
100 jaar M . C . Escher (1898-1972) Kunsthal, Westzeedijk 341, Rotterdam. Tel. (OIO) 4 40 03 21.
Eerbetoon aan de vermaarde kunstenaar die zijn werk met pen en potlood vervaardigde, maar op een manier die tegenwoordig alleen nog maar met behulp van de computer te realiseren lijkt. Van 12 september tot en met 6 december.
Van 19 september tot en met 22 november.
Soaps D e z w a a r d e n van G o d l i n z e
Museum voor Volkenkunde, Willemskade 25,
Groninger Museum, Museumeiland I, Groningen.
Rotterdam. Tel. (OIO) 4 II 10 55.
Tel. (050) 3 66 65 55.
Een mul timedia-expositie over negen eigentijdse soapseries afkomstig uit even zoveel landen, met installaties, presentaties, een heuse filmset, bibliotheek en bioscoop.
Grafvondsten uit het vroegmiddeleeuwse grafveld van Godlinze in NoordOost Groningen, die al in 1919 werden opgegraven maar nu dankzij financiƫle steun van de Mondriaanstichting zijn geconserveerd: kralen, kammen, maar ook wapens waaronder vier zwaarden en een kortzwaard. 19 september tot en met 22 november.
Buiten t e k e n e n in R e m b r a n d t s tijd Museum het Rembrandthuis, Jodenbreestraat 4, Amsterdam. Tel. (020) 5 20 04 00.
Aandacht voor de werkwijze van de landschapstekenaar m de zeventiende eeuw, zijn gereedschappen, materialen en opleiding, en de functie die deze tekeningen hadden in die tijd. Deze expositie vormt een combinatie met de tentoonstelling 'Rembrandt aan de Amstel' in het Amsterdamse Gemeentearchief met landschapstekeningen van Rembrandt en enkele tijdgenoten. Bij de exposities hoort een boekje aan de hand waarvan Rembrandts wandelingen langs de Amstel op de voet kunnen worden gevolgd. Van 30 september tot en met 29 november.
Tot en met 31 december. Mummies! Rijksmuseum van Oudheden, Rapenburg 28, Leiden. Tel. (071) 5 16 31 63.
Tentoonstelling over mummies en wat de oude Egyptenaren bewoog hun doden te mummificeren; opgezet als een reis naar het dodenrijk waarbij de bezoeker dezelfde hindernissen tegenkomt als de oude Egyptenaren, zoals goden, demonen en de wegen van de ziel. Tot en met 31 december.
Een laatste g r o e t Uitvaart- en rouwrituelen in
multicultureel Nederland Museum voor volkenkunde. Willemskade 25, Rotterdam. Tel. (OIO) 4 I I 10 55.
Ruim honderd zwart-wit foto's van de fotografisch kunstenaar Marrie Bot geven een indringend beeld van de verschillen en overeenkomsten in de wijze waarop in multicultureel Nederland wordt omgegaan met de dood. Tot en met 31 december.
Deze tekst is geautomatiseerd gemaakt en kan nog fouten bevatten. Digibron werkt
voortdurend aan correctie. Klik voor het origineel door naar de pdf. Voor opmerkingen,
vragen, informatie: contact.
Op Digibron -en alle daarin opgenomen content- is het databankrecht van toepassing.
Gebruiksvoorwaarden. Data protection law applies to Digibron and the content of this
database. Terms of use.
Bekijk de hele uitgave van donderdag 1 januari 1998
VU-Magazine | 492 Pagina's