Vrije Universiteit.
Vrije Universiteit.
Mocht ik verleden week melding maken van nog twee promotiën, welke ons te wachten stonden — bij het ter perse gaan dezer regelen zullen ook die wederom tot het verleden behooren. De heer J. C. Breen promoveerde in de letteren, na verdediging van een proefschrift getiteld: »Pieter Corneliszoon Hooft, als schrijver der Nederlandsche Historiën, " op Woensdag 20 dezer, en de heer J. Schokking in de rechten, na verdediging van een proefschrift, getiteld: sHistorisch-juridische schets van de wet van lo September 1853, Staatsblad No. 102», op Vrijdag 22 dezer, de laatste na ook een paar dagen te voren, aan de Stedelijke Universiteit van Amsterdam te zijn gepromoveerd. Beide geschriften dragen het kenmerk van doorwrochte studie en strekken onzer Universiteit tot een sieraad. Dat is ook een genade van God, waarvoor wij Hem hebben te danken. Moge het onzen beiden broederen gegeven worden met de hun geschonken talenten en positie te woekeren ter eere Gods en de Heere hun spoedig een weg banen, waarin zij werkzaam mogen zijn. . In dé week welke wij tegemoet gaan, zal de algemeene vergadering te Utrecht een groot aantal vrienden en vriendinnen onzer Hoogcschool, naar wij van harte hopen, weer samenbrengen. De onderwerpen, welke behandeld zullen worden op de ochtend- en middagvergaderingen, heb ik reeds meegedeeld en vindt men bovendien in het agendum vóór in het jaarverslag. Op • verzoek zij hier echter nogaan toegevoegd, dat het art. 122 van het reglement op het beleid van Ned. Indië, waarover Mr. Van der Jagt hoopt te spreken, in verband met de Vrije Universiteit, aldus luidt: sin de bestaande inrichting en het bestuur der Christelijke kerkgenootschappen wordt geene verandering gebracht, dan met wederzijdsch goedvinden van den koning en"het bestuur van het betrokken kerkgenootschap."
De aandachtige lezer zal hebben opgemerkt, dat in mijn stukje van verleden week een dwaze fout is ingeslopen. Ik herinnerde daarin met eenige bezorgdheid, dat een verslapping scheen openbaar te worden ia de offervaardigheid voor het Hooger Onderwijs, en wees er op, dat het aantal en gehalte der contrihiianten afnam.' Natuurlijk was de bedoeling: der contrihiti'cn. Ik bedoelde er meê, dat het vaak voorkomt, dat wij b. V. een contribuant van /25.— verhezen, om er een van ƒ 5.— of ƒ iO.— voor in de plaats te krijgen. Nu kan het zijn, dat de gave van den laatste naar evenredigheid van veel meer hart getuigt dan die van den eerste (en ik zal dat waarlijk niet ontkennen, veel minder gering achten; want ik ken te goed de vaak aandoenlijke offervaardigheid onzer minder bemiddelde broeders en zusters), maar het resultaai blijft toch schadelijk voor den penningmeester, wiens lasten nooit verminderen, doch veelmeer steeds toenemen.
Het behaagde den Heere in de laatste dagen twee warme vrienden onzer stichting tot Zich op te roepen: eerst mevr. de wed. Thomas, geb. Scheltus en een paar dagen later haar broeder, de heer C. Scheltus, beiden te Amersfoort woonachtig. Door hoogen leeftijd van zelven meer buiten den strijd en het gewoel des levens staande, klopten nochtans hunne harten warm voor de dingen van Gods Koningrijk en mocht inzonderheid ook de Vrije Universiteit in hunne liefde deelen. Wij danken den Heere voor hetgeen Hij ons ook in deze vrienden schonk. Mogen hun plaatsen door anderen worden aangevuld,
In dank ontvangen: Voor de Vereeniging:
W. HOVY.
Aan Contribuiiën: door den heer E. PI. Chardon uit Zegivaart, ƒ 20.50, uit Soetermeer, ƒ 19.50, utt Voorburg, ƒ 58, uit Nootdorp, / 2.50, uit Leidschendam, ƒ i, samen ƒ 101.50; door den heer A. P. J. Buijs uit Oudewater, ƒ 17.50, uit Papekop, ƒ 6.50, uit Hoenkoop, ƒ 7.50, samen ƒ 31.50; door den heer A. M. H[oogendijk te Nieuwerkerk a/d IJ. ƒ 64; door Dr.H.H.Kuyper te Baarn ƒ 97; door den heer Joh. dejongh te Haarlem ƒ 202.85; door Ds. F.- Zantinge te Hoorn van G. W, te O, ƒ 2.50; door den heer J. Wielenga te Gouw ƒ 47.50.
Aan Collecten: (Voor de Theol. faculteit)van de Geref. kerk te Bussum ƒ 5.54; van idem te Diemen ƒ i.io; van idem te Appingedam ƒ 19.15^/2; van idem te Bierum'ƒ 20.80; van idem te Delfzijl/ 22.42; van idem te Garrelsweer/11.041/2; van idem te Loppersum/15.45I/2, van idem te ten Post ƒ 16; van idem te Siddeburen ƒ 5.86; van idem te Schildwolde /4.30; van idem te O verschild ƒ 1.35; van idem te Spijk A / 22.94; van idem te SpijkB ƒ 12.08; van idem te Stedum ƒ 11.30; van idem te Woldendorp ƒ 2.38; van te Nieuwwolda ƒ 12.82; van idem te Wagenborgen/5, 281/2; van idem te 't Zandt ƒ 18.12; van idem te Leeuwarden B (Va coll.) ƒ 10.45 '1 v^i^ idem te Vordtn ƒ 9.59; van idem te Zutphen ƒ27.34; van idem te Aalten A ƒ 19; van idem te Neede f%A'^^h\ van idem te Varsseveld /12.10; van idem te AVirdum /9.45 ; van idem te Nijverdal ƒ10.44; collecte Prov. Univ. dag te Haarlem ƒ 58.65.
Aan Schenkingeii: door den heer E. H. Chardon te Zegwaart, van de Wed. ii. v. A. te Z., ƒ 5, van M. B. ƒ 1.50, van J. S. te S., / 1.50, van N. N. ƒ 0.50, samen ƒ 8.50; door Dr. A. Kuyper van D. te M. ƒ 10, door den heer W. Hovy van W. C. B. te A. / 15, door den heer J, Wielenga van H. P. R. S.te A. / 2.50.
Voor hel Hospitium:
Door den heer J. van der Waals te Nijkerk a./d. V. van C. M. / i; door den heer W. Hovy ƒ 5.
Voor het Sludiefoiids:
Bij Prof. Dr. A. II. de Hartog ingekomen: van N. N. Z. P. ƒ 1000; door Ds. J. H. M. G. Wolf, van de Halve stuiversver. te Maasland / 41.80; door; ; den lieerlV. PI. van W. C. B./s.
Hilversunu
Sr-J. SEEFAT,
Pentiingmeester, I
Deze tekst is geautomatiseerd gemaakt en kan nog fouten bevatten. Digibron werkt
voortdurend aan correctie. Klik voor het origineel door naar de pdf. Voor opmerkingen,
vragen, informatie: contact.
Op Digibron -en alle daarin opgenomen content- is het databankrecht van toepassing.
Gebruiksvoorwaarden. Data protection law applies to Digibron and the content of this
database. Terms of use.
Bekijk de hele uitgave van zondag 24 juni 1894
De Heraut | 4 Pagina's