Officieele Berichten.
(Met verkorting uit het Kerkblad).
AGENDUM.
Indeeling van de punten van behandeling voorgedragen door de kerk van Groningen (A en B.) A. Dienst des Woords.
J. Opleiding tot den dienst des Woords.
GRONINGEN, a. De Provinciale Synode van Groningen, zich in hoofdzaak vereenigende met het voorstel van Prof. Dr. H. Bavinck, draagt de bespreking er van aan de Generale Synode op, met de bepaling, dat het zeggenschap in zake de opleiding tot den dienst des woords aan de kerken verblijve, daarbij echter tevens erkennende, dat bovengenoemde bepaling niet bedoelt om het aloude Gereformeerde beginsel van vrije studie te vernietigen; terwijl het haar gewenscht voorkomt de volgende wijzigingen aan te brengen,
pag. 73 sub. s aldus te lezen:
„om deze school, voor wat het onderwijs aangaat, te verzorgen door tien Curatoren, van welke iedere Provincie een benoemt, zij vergaderen 's minstens driemaal 's jaars." enz.: pag. 75 sub. 2 het laatste lid van af: „of ook dat zij, indien" enz. te schrapen;
pag. 75 sub. ótO-aldus aan te vullen: deze samen naar buiten en officieel den naam dragen van Vrije Universiteit op Gereformeerden grondslag, doch alzoo, dat de Theol. Faculteit afzonderlijk bij de regeering bekend sta als Hoogeschool der Geref. kerken.
DRENTE, h. De Provinciale Synode van Drente stelt voor aan de Generale Synode, dat zij alle pogingen aanwende om tot eenheid van opleiding te komen, zonder dat de rechten der kerken of de rechten van de Vereeniging voor Hooger Onderwijs op Geref. grondslag worden gekrenkt.
{ Wordt vervolgd.)
Deze tekst is geautomatiseerd gemaakt en kan nog fouten bevatten. Digibron werkt
voortdurend aan correctie. Klik voor het origineel door naar de pdf. Voor opmerkingen,
vragen, informatie: contact.
Op Digibron -en alle daarin opgenomen content- is het databankrecht van toepassing.
Gebruiksvoorwaarden. Data protection law applies to Digibron and the content of this
database. Terms of use.
Bekijk de hele uitgave van zondag 16 juli 1899
De Heraut | 2 Pagina's