Vrije Universiteitsblad 1953 - pagina 85
Voor de rectoraatsoverdracht bestond grote belangstelling. Zo groot, dat de zaal den toeloop nauwelijks kon bevatten. Wanneer zal de V.U. eindelijk de beschikking krijgen over een eigen aula voor dergelijke plechtigheden? Nu moet telkens leentjebuur worden gespeeld bij de A.M.V.J. en andere inrichtingen, die voor dit doel eigenlijk maar matig geschikt zijn. Onder de aanwezigen was een flink aantal van de bijna 250 nieuw ingeschreven studenten. Voor hen is het begin van de universitaire studie een evenement. Zij komen in zo geheel andere omstandigheden, dan waaraan ze gewend waren. De overgang is hun dit jaar vergemakkelijkt door de zgn. oriënteringsdagen, waarop ze door den nieuwen Rector werden toege-
sproken en allerlei inlichtingen ontvingen over de studie en het studentenleven. Wijze lessen ontvingen zij, — en zij niet aUéén! — opnieuw op het algemene openingscollege, dat ditmaal werd gegeven door Prof. A. Sizoo. Met nadruk waarschuwde hij zijn hoorders tegen slordigheid in leven en omgang, in denken, schrijven en spreken. Zij is voor iedereen, maar zeker voor Christenstudenten uit den boze. Zo is dan met de traditionele gebruiken de nieuwe cursus begonnen. En eer hij goed en wel op gang was, kwamen al weer nieuwe mannen het corps van docenten versterken. Doch daarover meer in een volgende kroniek!
Voortgaande expansie Met dezen titel zidlen wij U dit maal niet wijzen op de uitbreiding van het docentencorps of van het aantal gebouwen. Het gaat ons nu om de voortdurende uitbreiding van het aantal landen, waaruit de Vrije Universiteit haar leerlingen betrekt. Enigen tijd geleden schreven wij over de mogelijkheid van de overkomst van een Japans student. Helaas kan deze overkomst niet doorgaan. De persoon, waarom het hier ging, moest zich tengevolge van het gebtek aan werkers ten dienste van het Koninkrijk Gods in het land van de rijzende zon, onmiddellijk inzetten voor het werk van de Gereformeerde Kerken ginds. Toch is ook dit contact met Japan niet geheel zonder directe gevolgen gebleven. Zo mochten wij den heer Shigeru Yoshioka, die dezen zomer zijn studie heeft voltooid aan het bekende Westminster Seminary te Philadelphia en nu via Europa weer zijn weg naar zijn vaderland zoekt, begroeten als deelnemer aan den jaarlijksen zomercursus voor buiteidandse studenten. En wij blijven hopen, dat wij binnen niet te langen tijd toch één of meer Japanners als (regelmatig) student aan onze Universiteit zullen mogen ontvangen. In deze cursus heeft zich voor de eerste maal een Engelsman laten inschrijven. Het contact met Engeland kan in de toekomst van grote betekenis worden. Reeds vele jaren bestaan er nauwe relaties tussen de Calvinistische Studenten Beweging in ons land en de Britse Inter-Varsity Fellowship of^ Evangelical Students. Laatstgenoemde organisatie draagt een overwegend evangeliserend karakter. Hoewel zij niet zonder meer Calvinistisch is te noemen, heeft zij toch een streng-Bijbelsen grondslag. En juist omdat zij
zich tenvolle voor de Heilige Schrift wil buigen, zoekt zij voor haar dogmatisch denken weer sterk aansluiting bij Calvijn en andere Gereformeerde denkers. In Engeland kunnen we voor de laatste jaren zelfs in zekere mate spreken van een Calvijn-renaissance, waarbij Calvijn niet in de eerste plaats naar voren komt als kerkelijk of staatkundig hervormer, maar als prediker van het levende Woord van God. Door dit alles ligt er een reële basis om tot een vruchtbare uitwisseling te kornen. Dat is in den afgelopen tijd reeds duidelijk gebleken. En daarom is het te hopen, dat deze eerste Engelse student, die zelf uit den bovengenoemden kring van de InterVarsity Fellowship korat, door vele anderen zal worden gevolgd. Ook overigens laten de buitenlanders zich weef niet onbetuigd. Reeds nu hebben zich de volgende vreemdelingen voor de eerste maal aan onze Universiteit laten inschrijven: 7 Amerikanen, 1 Duitser, 1 Engelsman, 2 Indonesiërs en 1 Zuid-Afrikaan. J.D.D.
* heit men in Amsterdam geen paal I Er komt alléén een mooi gebouw • door eensgezindheid en door I [trouw" I
* | • I
(Uit de convocatie voor de vergadering van de ring Zutplien) I
2385
Deze tekst is geautomatiseerd gemaakt en kan nog fouten bevatten. Digibron werkt
voortdurend aan correctie. Klik voor het origineel door naar de pdf. Voor opmerkingen,
vragen, informatie: contact.
Op Digibron -en alle daarin opgenomen content- is het databankrecht van toepassing.
Gebruiksvoorwaarden. Data protection law applies to Digibron and the content of this
database. Terms of use.
Bekijk de hele uitgave van donderdag 1 januari 1953
VU-Blad | 104 Pagina's